Recepty Saláty Teplý salát se sezónní zeleninou a sýrem

Ingredience

1 dýně hokkaido

10 ks jedlé kaštany

10 ks růžičková kapusta

1 červená cibule

1 velká červená řepa

1 větší pastinák

2 palice česneku

100 g sýr balkánského typu

olivový olej

slunečnicová semínka

sůl

římský kmín

oregano

tymián

anýz

rozmarýn

Popis

"Salát je díky absenci alergenů vhodný pro každého a to bez rozdílu věku. Může být konzumován kdykoliv během dne,  jako lehká podzimní večeře může být vhodný i pro lidi v režimu redukce tělesné hmotnosti. Vzhledem k nízké energetické hodnotě je možné sníst poměrně velkou porci, a tím odbourat  psychický pocit nedostatečnosti. Balkánského sýra se není třeba obávat, neboť sám o sobě je potravinou poměrně „dietní“ a lze jej konzumovat bez výčitek dokonce i v procesu redukce tělesné hmotnosti. Má kladný vliv na imunitu a stav našich kostí. Skutečnost, že obsahuje o něco vyšší podíl soli, není ke škodě, pokud salát již nesolíme, nebo jen velmi lehce. Zajímavou ingrediencí jsou jedlé kaštany, kterým se přisuzují dokonce léčivé účinky. Pomáhají například v boji s vysokým cholesterolem či bolestech hlavy neznámého původu. Použité ingredience se nejenom chuťově velmi dobře doplňují, ale každá z nich dodává salátu množství cenných mikroživin. Pravdou je, že tepelnou úpravou sice značně utrpí vitamín C a kyselina listová, u ostatních vitamínu ovšem nejsou ztráty nijakznačné. A minerální látky jsou termostabilní. Na podzim a v zimě je tedy jednoznačně lepší si jako hlavní jídlo dopřát teplý zeleninový salát, který - narozdíl  od syrové zeleniny, naše tělo zahřeje. Použitá koření se kromě dalšího vylepšení senzorických vlastností podílí i na efektivnějším trávení, a tím i zpracování obsažených živin. Salát jako celek přispěje rozhodně k lepší kondici celého našeho organismu  a díky němu budete odolnější proti celé škále nemocí, včetně civilizačních," hodnotí teplý salát expertka na zdravou výživu Zuzana Pavelková Šafářová.

Postup přípravy

1

Omyjeme dýni hokkaido, rozpůlíme ji, očistíme a nakrájíme na plátky i se slupkou.

2

Kaštany na jedné straně nakrojíme do kříže.

3

Očistíme zbylou zeleninu, nakrájíme cibuli na měsíčky, řepu rozkrojíme na polovinu a nakrájíme na tenčí plátky, pastinák nakrájíme podélně na osm kousků, palici česneku rozpůlíme podélně.

4

Rozehřejeme troubu na 210 °C.

5

Pečicí plech pokapeme olejem a přidáme zeleninu kromě česneku a kaštanů. Posypeme ji kořením, bylinkami, solí, přidáme česnek a kaštany a pečeme 20–25 minut.

6

Servírujeme posypané sýrem a slunečnicovými semínky.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 16. 9. od 8:00 do 22. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/29_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Škola volá. Konečně.

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 18. 8. od 8:00 do 20. 9. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/25X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Vína pro vaše jedinečné okamžiky

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 8. 9. od 8:00 do 6. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/28X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8