Tipy a rady Chytré tipy pro hustou polévku

Starý chléb

Máte-li doma tvrdý chléb, který ještě není plesnivý, určitě ho nevyhazujte. Raději ho nastrouhejte a schovejte do lednice. Až budete příště připravovat polévku, bude se vám hodit. Věřte nebo ne, právě pomocí něho lze polévku zahustit.

Brambory

Pokud máte rádi různé zeleninové krémy, mouku vůbec nepotřebujete. K jejich přípravě vám stačí zeleninu rozmixovat a zahušťovat už není třeba, pokud tedy nedáte do polévky příliš mnoho vody. Potřebujete mít polévku hustější? Pak uvařte zeleninu společně s bramborou, která díky své škrobovitosti polévku zahustí zaručeně. Jestliže nemáte bramboru po ruce, můžete sáhnout i po bramborovém či kukuřičném škrobu.

Quinoa, pohanka či jáhly

Všechny tyto suroviny lze pro zahuštění polévky použít. Nasají vodu a díky tomu udělají polévku hustší. To, jakou z nich zvolíte, záleží na vašich chutích či na tom, co doma zrovna najdete. Objevujte nové chutě a zkuste postupně všechny!

Hraška

Přímo určená namísto jíšky je hraška, což je vlastně hrachová mouka. Je ideální jako alternativa mouky hlavně proto, že neobsahuje lepek. Kromě použití do polévky se v ní dá i obalovat, přidat ji můžete i do guláše nebo do omáčky.

Využíváte také nějakou alternativu klasické mouky? Napište nám kterou!

Vytisknout stránku
Sdílet článek