Děti Školák Konec školního roku: Takto se dětská párty podaří!

Přemýšlíte, co dát dětem za vysvědčení? Mnohem více než dárky za odměnu ocení děti zážitky, na které budou ještě dlouho vzpomínat. Dětská zahradní párty nikdy není nuda.

Udělejte si plán

To, že nemáte zahradu, vůbec nemusí být překážkou. Dětskou párty můžete udělat na louce i v parku. Zvolte vhodný den, čas a má-li být oslava překvapením, o konkrétních instrukcích informujte rodiče ostatních dětí, které zvete. Pokud ne, rozešlete včas pozvánky.

Vzbuďte v dětech zájem

Pokud jste se rozhodli do příprav zapojit děti, promluvte si s nimi, po čem touží. Tematické párty jsou vždy velkou zábavou. Pokud mají oblíbeného pohádkového hrdinu nebo je spojuje společný koníček či kroužek, volba bude jasná. Děti se oslavy školního roku nebudou moci dočkat.

Dětem bude chutnat jogurtové smoothie s malinami 

Zapojte děti do příprav

Vyrobit pozvánky, vyzdobit zahradu, prostřít stůl či nachystat jídlo a hračky vám mohou pomoci i děti. Zajistěte dětem jmenovky a označte jim talíře i sklenice. Vyzbrojte se dobrou náladou a fotoaparátem. Věřte, že bude co dokumentovat.

Myslete na program

Přestože se děti umí zabavit i samy, připravte jim program. Vyhnete se tak chaosu a v dětech bude růst zvědavost, co je ještě čeká. Kromě her nezapomeňte na dětskou hudbu, která děti naladí a roztančí. Připravit můžete soutěže a "vyzkoušet" děti z toho, co se během školního roku naučili. A myslete i na odměnu!

Nepřežeňte to s jídlem

Kulinářské zkušenosti odložte na chvíli stranou a dopřejte dětem dobroty, na které si jen vzpomenou. I při dětské párty platí, že méně je někdy více. Osvěžující nepečený dort nebo muffiny, hravě naaranžované chlebíčky, ovoce, zmrzlina a limonády, to jsou věci, které děti milují. Stačí trochu kreativity a párty konci roku se stane nezapomenutelným zážitkem i pro dospěláky.

Jako dezert můžete připravit tento tvarohový - prokládaný piškoty a ovocem

Vitamínová bomba

Osvěžující ovoce a zeleninu děti zkonzumují rychlostí blesku, pokud jim ji naservírujete nápaditým způsobem. Červený meloun nakrájejte na trojúhelníky, napíchněte na špejli a na světě je zdravý nanuk. Na špejli může skončit i kousek banánu, který namočíte do čokolády a posypete bonbóny. Ostatní druhy ovoce a zeleniny vykrájejte například formičkami nebo z nich udělejte zdravé špízy.

Netradičním dezertem jsou  grilované ovocné špízy

Pitný režim

Kromě chutného jídla a drobností je potřeba myslet i na pitný režim. Namíchejte dětem uvítací drink, kterým celou párty odstartují. Namísto slazených nápojů udělejte limonády a ledové čaje s ovocem a bylinkami. Děti se obslouží i samy, pokud si je budou moci nalévat z nádob s kohoutkem. A nezapomeňte na brčka!

Inspirujte se recepty pro naše nejmenší

Zdroj: activeforlife.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek