Tyto webové stránky již nejsou optimalizovány pro Mozilla 5.0.
Obsah webových stránek se nemusí zobrazovat správně nebo mohou být omezeny některé funkce.
Nejlepšího zážitku dosáhnete, když použijete jeden z následujících prohlížečů:
Pravděpodobně největším problémem, co se týče klidného spánku, je nalezení pohodlné polohy v posteli, zvlášť čím víc vaše dítě roste. Obtížnost spánku na břichu úměrně roste s délkou těhotenství. Spánek na zádech v pozdějším stádiu těhotenství může vyvíjet tlak na dutou žílu (velká žíla, která přepravuje krev ze spodní části těla do srdce), což může při ležení nebo vstávání způsobovat mdloby. Mnoho lékařů doporučuje ležení na levé straně těla s pokrčenými koleny, protože tato poloha je pohodlná a váha dítěte netlačí na vnitřní orgány.
Křeče v nohou a rukou jsou v pozdějším stádiu těhotenství běžné a můžete je dostat, když spíte. Křeč může znamenat, že jste dehydratovaná, takže během dne pijte dostatek vody. Jednoduchá cvičení vám mohou pomoct s ostatními bolestmi, zkuste se tedy před spaním lehce protahovat.
Čím větší vaše dítě je, tím větší tlak vyvíjí na močový měchýř, což znamená, že budete muset chodit častěji na záchod – zejména v noci.
Spoustě žen se během těhotenství zdají živé nebo zvláštní sny. Může je způsobovat spousta věcí včetně emocionálních a fyzických změn souvisejících s těhotenstvím nebo zvýšená přítomnost hormonu estrogenu, které se přisuzují dlouhé a nepřetržité sny.
Nemůžete před spaním najít pohodlnou polohu? Lehněte si na levý bok s pokrčenými koleny. Ulehčí to vnitřním orgánům od váhy dítěte.