Zdravý životní styl Fitness Sádlo pryč! TOP domácí cviky pro postavu do plavek

Potřebujete zpevnit a zbavit se kil navíc? Začněte dříve, než bude pozdě. Jinak vás léto zastihne nepřipravené. Osvojte si tuto sérii cviků na celé tělo a především nezapomeňte na pravidelnost. Výsledky na sebe nenechají dlouho čekat.

Výpady

Štíhlé nohy jsou snem nejedné ženy. Právě výpady jsou skvělým cvikem, jak procvičit a posilnit dolní končetiny. Nohy rozkročte na šířku ramen a tělo držte vzpřímeně. Udělejte velký krok dopředu a poklekněte. Chodidlo druhé nohy zůstává na původním místě, podlahy se dotýká jen špičkou. Nohou se vraťte do původní pozice a cvik zopakujte s druhou nohou.

Dřepy

Pevný zadek si vydřepujte. Tento cvik, stejně jako výpady, zatěžuje hlavně spodní část těla. Správným cvičením zpevníte i břicho a spodní část zad. Nohy kopírují šířku ramen, špičky by měly směřovat mírně do stran. Horní část těla držte vzpřímenou a pomalu simulujte pohyb, jako byste si chtěli sednout. Kolena tlačte od sebe a mírně předklánějte trup. V poloze, kdy je stehno rovnoběžně s podlahou, se zastavte a vytlačte trup nahoru.

Otáčení trupem

Štíhlý pas docílíte jednoduchým otáčením trupu se závažím. Použít můžete míček nebo lahev s vodou. Sedněte si na podložku, nohy pokrčte tak, aby chodidla byla pevně na podlaze. Záda by měl být přibližně ve 45 stupňovém úhlu a ruce natáhněte před hrudník. Pomalu se otáčejte do stran a ujistěte se, že se otáčí pouze váš trup.

Kliky

Cvik, který posílí nejen vaše ruce, ramena, ale i prsní svaly. Klekněte si na zem a podepřete se rukama tak, aby byla záda volná a v kolenou pravý úhel. S výdechem pomalu ohýbejte ruce v loktech a spouštějte se k podložce. Záda musí po celou dobu cvičení zůstat rovná, lokty směřují mírně do stran.

Bicykl

Klasickým břišákům odzvonilo. Mezi nejefektivnější cviky na břišní svaly se právem řadí bicykl. Lehněte si na záda, nohy pokrčené v kolenou zvedněte z podložky. Bez tahání krkem zvedněte z podložky i lopatky a začněte šlapat jako na kole. Levá noha směřuje k pravému loktu a naopak.

Plank

Při tomto zázračném cviku procvičíte a zpevníte téměř všechny tělesné partie. Důležité je zaměřit se na správnou techniku. Zaujměte polohu jako při klasických klicích. Ruce pokrčte a opřete se o lokty tak, aby byly přímo pod rameny. Tělo je vzpřímené a svaly zatnuté. Během cviku se dívejte do země tak, aby byla hlava v jedné linii s celým tělem. Cvik můžete zpestřit přidáním pohybů, pomocí kterých zapojíte větší množství svalů. Vyzkoušejte plank se střídavým zvedáním rukou a nohou.


Vytisknout stránku
Sdílet článek