Zdravý životní styl Moderní a fit strava Sbohem, chipsy! Odteď křupu zdravě!

Ruku na srdce. I pro vás jsou bramborové chipsy jistým druhem závislosti? Zkuste oklamat mozek něčím zdravějším. Alternativ je hned několik. I večerní křupání může být skutečně chutné, zdravé a bez výčitek.

Sušené ovoce

Navzdory tomu, že se ovoce doporučuje konzumovat převážně v dopoledních hodinách, večerní chipsy vyměňte například za ovoce sušené . Ale i zde platí, všeho s mírou. Netřeba zapomínat na to, že sušené ovoce obsahuje kromě vlákniny i dost cukru. Tenké plátky sušeného jablka se navíc oblíbeným chipsům budou podobat.

Cuketové chipsy

I chipsy mohou být zdravé. Otázkou je, z čeho si je doma připravit. Perfektní volbou je nakrájená cuketa  na tenké plátky a ugrilovaná, nebo upečená v troubě. Bylinky, parmezán  a olivový olej pozdvihnou tuto zdravou a jednoduchou dobrotu na oblíbenou variantu bramborových lupínků.

Barevné tyčinky

Potřebujete mít pocit, že to pořádně křupe? K večernímu programu si nakrájejte tyčinky z mrkve  a okurky . Zaměstnáte ruce, oklamete mozek a vašemu tělu zabezpečíte dávku potřebných vitamínů. S lehkým bylinkovo - jogurtovým dipem budou chutnat božsky.

Špenátové chipsy

Nebojte se zkoušet různé zdravé varianty. Brambory se dají nahradit skutečně čímkoliv. Vyzkoušejte špenátové chipsy plné železa. Lístky špenátu  opláchněte, smíchejte s kořením  a olivovým olejem a na pár minut vložte do trouby. Dobrota, jakou v obchodě nekoupíte.

Zeleninové chipsy

Vydali jste se zdravější cestou a stále experimentujete? Zdravé křupání si můžete udělat opravdu z jakékoliv zeleniny. Fantazii se meze nekladou. Máte doma pastinák, mrkev, batáty nebo řepu? Nakrájejte zeleninu na tenké plátky, ochuťte bylinkami, dejte upéct a za pár minut můžete „hřešit“ bez výčitek.

Vytisknout stránku
Sdílet článek