Recepty Hlavní jídla Těstoviny Gnocchi s bazalkovým pestem bez lepku
Ingredience
Gnocchi
600 g moučnatých brambor
150 g univerzální bezlepkové mouky
2 žloutky
špetka soli
špetka pepře
Pesto
3 svazky čerstvé bazalky
50 g piniových oříšků
2 stroužky česneku
50 ml olivového oleje
špetka soli
Postup přípravy
1
Nejdříve oloupeme brambory a uvaříme v osolené vodě doměkka. Poté je necháme zchladnout a nastrouháme na jemném struhadle. Nastrouhané brambory smícháme s moukou, žloutky, solí a špetkou pepře. Získáme nelepivé těsto, ze kterého vytvoříme válečky a rozkrájíme na kousky. Ve velkém hrnci uvedeme vodu do varu a osolíme. Gnocchi vaříme 3 – 4 minuty, dokud nevyplavou na hladinu. Poté slejeme.
2
Mezitím připravíme pesto. Nejdříve opražíme piniové oříšky nasucho na pánvi. Bazalkové listy vložíme do hmoždíře a třeme se solí a česnekem. Přidáme opražené pinie a třeme. V průběhu postupně přidáváme olivový olej. Pokud nemáme hmoždíř, všechny suroviny rozmixujeme v mixéru.
3
Nakonec do uvařených horkých gnocchi vmícháme bazalkové pesto a ihned podáváme.
Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy

Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 17. 7. od 8:00 do 23. 7. 2019 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2019/21_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8

Recepty podle Vaší chuti

A jéje! Žádné výsledky Prosím, změňte kategorii.
2 3 4