Recepty Hlavní jídla S masem Velikonoční skotské vejce

Ingredience

8 vajec

250 g vepřového masa

250 g hovězího masa

sůl

pepř

3 stroužky česneku

3 rohlíky

olej

100 ml mléka

60 g hladké mouky

70 g strouhanky

Postup přípravy

1

Vejce (4 kusy) uvaříme natvrdo. Smícháme vepřové a hovězí maso, přidáme další dvě vejce, lisovaný česnek a osolíme i opepříme.

2

Použijeme minimálně den staré rohlíky. Nakrájíme je na kostičky a pokapeme mlékem. Přidáme k masu.

3

Masovou směs rozdělíme na čtyři díly. Z každého dílu vyválíme placku, do které budeme vkládat vejce. Placka tedy musí být dostatečně velká, aby se vajíčko pěkně obalilo.

4

Uvařená vajíčka oloupeme a vložíme na masové placky. Vajíčka obalíme směsí a vytvarujeme.

5

Poslední dvě vejce rozklepneme, vložíme do misky, přidáme mléko a hladkou mouku. Rozšleháme metlou, aby vznikla hladká kaše.

6

Vejce uložená v mase obalíme v kaši, strouhance a ihned vkládáme na pánev do rozpáleného oleje. Smažíme dozlatova. Skotská vejce podáváme se zeleninou, salátem nebo vařenými bramborami.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 12. 8. od 8:00 do 18. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/24_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8