Recepty Předkrmy Jablečné lívance s tvarohovoskořicovým krémem

Ingredience

Na lívancové těsto:
40 g rozinek
2 jablka (velká)
1 lžička mleté skořice
2 lžičky másla
80 g hladké mouky (celozrnné)
80 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva
1 vejce
150 ml mléka
Na tvarohovoskořicový krém:
200 g plnotučného tvarohu
2 lžičky mleté skořice
2 lžíce třtinového cukru
1 špetka mořské soli

Popis

Jestli máte chuť na sladkou snídani, můžete svoji rodinu překvapit šťavnatými jablečnými lívanci. Spolu s tvarohovoskořicovým krémem tvoří dokonalý pár. 

Pokud lívance patří mezi vaše oblíbené pochoutky, zařaďte do svého rodinného receptáře také sladké americké lívance se švestkami nebo netradiční dýňové lívance s vanilkovým tvarohem


Věděli jste, že…

Určitě si říkáte, že lívance nejsou úplně zdravou alternativou snídaně. Ale právě proto vám nabízíme recept na jablečné lívance. Jablka dodají lívancům nejen chuť a šťávu, ale protože velkou část mouky nahradíte zdravými jablky, budou lépe stravitelné. Do samotného receptu nepřidáváme ani špetku cukru, proto vybírejte jablka šťavnatá a sladká. 

TIPY:
Máte pocit, že je těsto příliš hutné a potřebuje doplnit víc tekutin? Celozrnná mouka mletá nahrubo absorbuje víc tekutiny, proto konzistence těsta může být různá a závisí na konkrétním typu použité mouky. Tekutiny proto doplňujte do receptu podle potřeby.

Jsou jablka příliš šťavnatá a máte pocit, že je těsto řídké? Jednoduše přisypte mouku. Nebojte se improvizovat – získat správnou konzistenci těsta na jablečné lívance vyžaduje trpělivost.

Lívancové těsto nemusí být oslazené. Proto jsme do našeho receptu nepřidávali žádný cukr, ten přišel pouze  do tvarohovoskořicového krému. Jestli však máte mlsný jazýček, přidejte si lžičku cukru i do samotného těsta.

Zůstaly vám očištěné slupky z jablek? Nevyhazujte je. Odložte je stranou, mohou vám ještě posloužit v kuchyni.

Máte chuť na noční hody? Sáhněte po tvarohu. Tedy pokud vám samozřejmě nějaký z tohoto receptu zůstal.

Postup přípravy

1

Rozinky propláchneme vodou a odložíme stranou.

2

Jablka oloupeme a nakrájíme na malé kostky. Na mírném plameni ohřejeme máslo, přidáme nakrájená jablka a skořici. Dusíme 3 minuty.

3

Ve velké míse smícháme mouku s kypřicím práškem. V další míse vyšleháme vajíčko a mléko.

4

Mokrou směs nalijeme do suché a promícháme.

5

Do těsta přidáme spařené rozinky a vychladlá dušená jablíčka.

6

Na kapce olivového oleje pak jablečné lívance smažíme, dokud nejsou zlatavé.

7

V misce důkladně vyšleháme jemný tvaroh se skořicí, cukrem a špetkou soli a dáme vychladnout do lednice.

8

Jablečné lívance podáváme teplé s vychladlým tvarohem se skořicí.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 27. 10. od 8:00 do 3. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/35_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8