Recepty Polévky Smetanová brokolicová polévka se sýrem

Ingredience

2 brokolice
l zeleninového bujónu
150 ml smetany na vaření
2 ks taveného sýra
1 lžíce másla
2 lžíce hladké mouky
2 stroužky česneku
mletý černý pepř
sůl

Popis

TIP: Hotovou polévku podáváme s čerstvou nebo vařenou brokolicí. Použít můžete také krutony nebo kostičky smaženého chleba.

Postup přípravy

1

Brokolici opláchneme, necháme okapat a nakrájíme na růžičky. V hrnci rozehřejeme máslo a zaprášíme ho moukou. Jíšku rozmícháme dohladka.

2

Jíšku zalijeme trochou vývaru, rozmícháme ji, aby nevznikly hrudky a nalijeme zbytek vývaru.

3

Do polévky vhodíme brokolici a vaříme ji do měkka asi 20 minut. Jakmile je brokolice měkká, polévku ochutíme lisovaným česnekem, solí a pepřem. Do polévky vhodíme sýr a necháme ho rozpustit.

4

Aby byla polévka hladká a jemná, rozmixujeme ji tyčovým mixérem dohladka a vmícháme smetanu.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 21. 10. od 8:00 do 26. 10. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Katalog vánočních příprav

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 20. 10. od 8:00 do 2. 11. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/34X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8