Recepty Polévky Trampská fazolová polévka

Ingredience

400 g bílých fazolí ve slaném nálevu (1 plechovka)
400 g červených fazolí (1 plechovka)
30 g anglické slaniny (v celku)
1 mrkev
1 kořenová petržel
1 cibule
2 stroužky česneku
2 snítky tymiánu
mletý kmín
mletý černý pepř
sůl
1 zeleninový bujón
bílý vinný ocet
slunečnicový olej

Postup přípravy

1

Mrkev a petrželku oloupeme a nakrájíme na kostičky. Cibuli nakrájíme na jemno a osmažíme ji na rozpáleném oleji. Přidáme nakrájenou mrkev a petržel. Krátce opražíme.

2

Do zeleninového základu ještě dáme smažit na plátky nakrájenou slaninu. Vše zalijeme vodou, ochutíme bujónem, lisovaným česnekem, kmínem, tymiánem a necháme povařit. Vaříme asi 20 minut, dokud není kořenová zelenina měkká.

3

Fazole zbavíme láku a až je zelenina uvařená, přidáme je do polévky. Ještě krátce povaříme, polévku moc nepodléváme, abychom zredukovali vodu a nemuseli ji zahušťovat.

4

Hotovou polévku ochutíme solí, pepřem a octem. Podáváme ji s pečivem.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech od 2. 12. od 8:00 do 8. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco katalog Gift

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech od 1. 12. od 8:00 do 24. 12. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/40X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8