Zdravý životní styl Relax Medová masáž uvolní svaly a detoxikuje organismus

Ať už sedíte celý den v práci nebo jste maminkou v domácnosti, bolavá záda a ztuhlost svalů se nevyhýbá téměř nikomu. Kromě toho na vaše tělo útočí denně mnoho škodlivých látek, toxinů. Skrývají se všude - v jídle, lécích, ve vzduchu, ubírají nám energii, cítíme se unavení a způsobují mnoho dalších problémů. Medová masáž spojuje oboje - tedy uleví bolavým zádům a zároveň pomůže detoxikovat vaše tělo a zbavit ho toxinů. Medová masáž je kombinací blahodárných účinků medu a kompresních hmatů maséra.

Proti únavě si dejte meruňky, broskve a nektarinky 

Medovou masáž si užívali již ve starověkém Tibetu

Kromě Tibetu má med velmi bohatou historii také v Rusku. V dalších kulturách se med používá po celá staletí a vždy byl nejen zdrojem potravy, ale i pomocníkem při léčbě různých onemocnění, kosmetickým přípravkem a například ve starém Egyptě se využíval při balzamování mrtvých. Díky účinkům medu si nebožtík zachoval lidský vzhled.

V současné době nabírá med a medová masáž opět na oblíbenosti díky svým antioxidačním účinkům. Možná byste to nečekali, ale medová masáž vám pomůže s hubnutím. Med doplní svalům potřebné minerály a nastartuje spalování tuků. To, co věděli již naši předci, se nyní vrací do módy.

Jaké má medová masáž účinky?

Med nejen vyhladí a zjemní vaši pokožku, ale především z ní doslova vycucne toxiny, vyčistí zanesené póry a prokrví. Také pro váš lymfatický systém má med a medová masáž velký význam, protože dokáže rozproudit lymfu a tím tedy odvést co nejvíce škodlivých látek z vašeho těla.

Lymfatický systém se nevyplatí zanedbávat! 

Medová masáž pomáhá proti:

  • Napětí a únavě
  • Bolesti hlavy
  • Celulitidě
  • Nachlazení a kašli
  • Artróze
  • Revmatu
  • Pálení žáhy
  • Menstruačním potížím
  • Nespavosti

Dopřejte si tuto sladkou masáž klidně 2x týdně v případě, že máte tělo velmi zanesené škodlivými látkami. Pokud vás netrápí nic zásadního a jste zdraví, zajděte na tuto masáž jednou měsíčně jako prevenci. Pozor ale v případě, že máte horečku nebo infekční nemoc. V takových případech masáž vynechte. Medová masáž se nedoporučuje ani v případě rakoviny, otevřených ran na kůži, žaludeční vředy, onemocnění kostí, těhotenství a srdečních nemocí. Pozor také na alergie, raději si před masáží ověřte složení používaného medu.

Rozpruďte lymfu! Vsaďte na baňkování a akupunkturu 

Jak probíhá medová masáž?

Nejčastěji se masáž provádí na zádech, protože je to místo plné reflexních bodů spojených s vnitřními orgány. Není ale vyloučeno medem namasírovat celé tělo, avšak na zádech to bude mít největší účinek při vyplavení toxinů. Před masáží vám masér záda ošetří peelingem a zbaví vás odumřelé kůže. Někteří maséři mohou nanášet místo peelingu například sezamový olej, který ulehčí medu vstřebání.

Na samotnou masáž se používá zahřátý med tak, aby pro vás byla procedura příjemná a med lépe pronikl do kůže. Potom už jen masér provádí speciální hmaty a vmasírovává med. Reflexní masáž aktivuje vylučování toxinů. Med postupně mění konzistenci podle toho, jak moc je vaše tělo zanesené toxiny. Ke konci se může proměnit na bílo šedou hmotu. Délka masáže záleží na domluvě s masérem a počtu opakovaného nanášení medu. Neměla by však přesáhnout 60 minut.

Detoxikujte játra za pomocí bylinek 

Drobná vyrážka patří ke znakům dobře provedené masáže

Po masáži se budete cítit příjemně, uvolněně, ale i mírně unaveně. Nenechte se vyděsit tím, když se u vás objeví načervenalá vyrážka nebo bolest hlavy, ženy mohou zaznamenat i silnější výtok. Všechno je to ale symbolem, že masáž začíná mít své účinky a byla dobře provedena. Je to znak toho, že vaše tělo se čistí a škodlivé látky odcházejí z těla ven. Tělo každý člověk však může reagovat trochu jinak.

Dvanáct hodin po masáži raději nepoužívejte na pokožku žádné chemické kosmetické přípravky. Zvyšte dávku tekutin a udělejte si čas na odpočinek a klidový režim.

Po medové masáži si dopřejte med i vnitřně a zkuste naše recepty 

Zdroje: fyzioklinika.cz, detoxikace-masaze.estranky.cz, morenature.com

Vytisknout stránku
Sdílet článek