Děti Novorozenec Na šupiny na hlavičce miminka si vezměte správný olej

Ať už se vaše děťátko narodilo jako „vlasáč“, nebo naopak pouze s nepatrným chmýřím na hlavičce, je důležité o vlásky správně pečovat, aby byly po celý jeho život zdravé, pevné a krásné. My vám poradíme, jak na to.

Jak mýt dětské vlásky

Častou otázkou maminek je, jak často mýt dětem hlavu. Je to důležitá otázka, protože právě zpocená či špinavá hlava má na svědomí jemné a lámavé vlásky děťátka. Vlasy je nejlepší umývat třikrát za týden.

Má vaše děťátko problémy s pokožkou? Poradíme vám, jak je zvládnout.

Na šupiny na hlavičce miminka si vezměte správný olej

Na tuto proceduru se bude nejlépe hodit buďto jemný vlasový a tělový šampon Fred & Flo s přírodním složením a výtažkem z heřmánku, ultrasenzitivní šampon Fred & Flo proti vysušování pokožky, nebo specializovaný dětský šampon na vlasy Fred & Flo bez PEG, barviv a minerálních olejů.

Olejová masáž

Olejová masáž je zdravá, protože pomáhá hydratovat pokožku hlavy a zabraňuje tvorbě lupů. Aplikujte malé množství oleje na pokožku hlavy dítěte a masírujte jemným krouživým pohybem. Můžete použít šetrný dětský olej Fred & Flo na bázi mandlového a jojobového oleje s heřmánkem.

Tip: Olejová masáž může často pomáhat dítěti usnout, praktikujte ji proto po koupání a těsně před spaním.

Šupiny a vypadávání vlásků

Se žlutými či bílými šupinami na hlavičce svého děťátka se nemusíte příliš stresovat. Po 8–12 měsících mají tendenci zmizet i samy od sebe. Vaším úkolem bude pouze dbát na to, aby byla pokožka hlavičky vždy čistá. Šupiny můžete vyčesávat jemným dětským kartáčkem. Nestrachujte se, ani když vašemu děťátku vlásky vypadávají. V prvních 6 měsících života je to zcela běžné, protože po narození se snižuje hladina hormonů v malém tělíčku, která může způsobit, že prcek ztratí třeba i všechny vlásky, se kterými se narodil.    

Zdroj: parents.com, babyweb.sk

Vytisknout stránku
Sdílet článek