Recepty Hlavní jídla Pečená kachna na pomerančích

Ingredience

1 kachna (2 kg)

½ červené cibule

3 malé mrkev

1 velká petržel

2 česneku (stroužky)

2 bobkové listy

2 snítky tymiánu

2 snítky rozmarýnu

2 pomeranče

2 lžičky soli

½ lžičky mletý pepř

„Lokše“:

500 g brambor

175 g mouky

sůl

Postup přípravy

1

Rozehřejeme troubu na 200 °C. Nakrájíme cibuli, mrkev a petržel.

2

Zeleninu a bylinky dáme na velkou pánev, do hrnce nebo do hluboké zapékací mísy a na tuto směs položíme kachnu prsní částí nahoru.

3

Pečlivě omyjeme jeden pomeranč, rozpůlíme a vložíme do kachny.

4

Vymačkáme šťávu z druhého pomeranče a potřeme kachnu zvenčí i zevnitř. Poté přidáme sůl a pepř. Druhý pomeranč dobře omyjeme, rozpustíme a dáme dovnitř kachny. Kachnu vložíme do rozehřáté trouby a pečeme asi 2,5 hodiny. Po 90 minutách odebereme z pekáče tuk a toto opakujeme každých 15 minut. Když je kůžička dozlatova opečená a křupavá, vyjmeme kachnu z pekáče a necháme ji před podáváním 10 minut odpočinout. Servírujeme s bramborovými lokši.

5

Lokše: Brambory uvaříme ve slupce, slijeme a necháme vychladnout. Poté brambory oloupeme a rozšťoucháme. Osolíme, přidáme mouku a vypracujeme hladké těsto. Těsto rozdělíme na malé kousky a vyválíme placky (jako palačinky), smažíme na horké pánvi, dokud nejsou placky hotové. Placky můžeme smažit přímo na husím sádle nebo je potřít až po upečení.

Vytisknout tuto stránku
Sdílet tento recept

Prohlédněte si letáky a katalogy


Tesco Leták - aktuální týden

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Letáková nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 5. 8. od 8:00 do 11. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/23_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
Tesco Zpátky do školy

Více informací  InformacePlatí pro hypermarket a obchodní domy.
Katalogová nabídka platí v hypermarketech a obchodních domech od 29. 7. od 8:00 do 16. 8. 2020 dle otevíracích dob jednotlivých obchodních jednotek nebo do vyprodání zásob, s výjimkou odlišné platnosti na vybraných stranách. Uvedené ceny jsou v českých korunách. V letáku jsou použity ilustrační fotografie. Za případné tiskové chyby se omlouváme. Tesco Stores ČR, a. s., Vršovická 1527/68 b, Praha 10. ID. č. 2020/22X_5k.
Údaje o platnosti
Údaje o platnosti
1 / 8