Tyto webové stránky již nejsou optimalizovány pro Mozilla 5.0.
Obsah webových stránek se nemusí zobrazovat správně nebo mohou být omezeny některé funkce.
Nejlepšího zážitku dosáhnete, když použijete jeden z následujících prohlížečů:
TO8.Fotbal.Charita. je již 8. ročník charitativního fotbalového turnaje, který se koná 19.7.2025 v Drmoulu u Mariánských Lázní. Kromě tradice v podobě kvalitního fotbalového turnaje si klade tři základní cíle, které se daří plnit: 1. Podpora konkrétní zdravotně znevýhodněné osoby z regionu. Na dosavadních 7 hrdinů se podařilo získat více než 2 Miliony korun. 2. Podpora zdravého životního stylu dětí a mládeže a osvěta o potřebě pohybu a kolektivu pro děti. 3. Podpora soudržnosti firem a oddílů z regionu. Propojení rodin, partnerů a sportovních oddílů a zvýšení zájmu o nábor nových talentů.
Podpořte projekt "Studentské parlamenty" a pomozte mladým lidem z Ašska stát se aktivními a odpovědnými občany! Tento projekt nabízí mladým příležitost zapojit se do života své komunity, rozvíjet dovednosti v oblasti demokracie, komunikace a týmové spolupráce. Díky němu budou moci realizovat vlastní nápady na zlepšení okolí a přispět k pozitivním změnám. Hlasujte pro nás a pomozte vytvořit prostor, kde se mladí mohou rozvíjet a měnit svou komunitu k lepšímu!
Prosíme, pomozte nám zajistit potravinovou pomoc pro děti z azylových domů a nízkoprahových zařízení v Karlovarském kraji. Díky Vám budou moci rodiče svým dětem připravit plnohodnoté jídlo nebo připravit dobrou svačinku. Děkujeme, že nám pomůžete pomáhat dětem!
Pomozte nám pořídit zajímavé prvky do Mateřské centra Žirafa. Podpořte důležitou aktivitu dětí - hru - důležitý prvek raného vzdělávání dětí a jejich rozvoje, společné aktivity rodičů s dětmi. Podpořte hru, smích a radost dětí. Díky podpoře pořídíme mobilní interiérovou prolézačku se skluzavkou, ActivityBoardy, tematické edukační boxy dle věku, kuličkové dráhy. Děkujeme
Projekt "Zelená oáza místo bílé nudy" zpříjemní dětem ze speciální školy NONA pobyt na zahradě výsadbou thújí, které zakryjí nevzhlednou bílou stěnu sousední slévárny. Tyto zelené stromy poskytnou dětem více soukromí, sníží hluk, prašnost, teplotu a vytvoří klidné místo pro hry a učení. Žáci budou do péče o thúje zapojeni, což jim přinese praktické zkušenosti a lepší vztah k přírodě. Výsledkem bude příjemnější, zdravější a krásnější zahrada pro všechny. Děkujeme, že nám pomůžete zlikvidovat bílou nudu a vytvořit pohodové zelené místo a stín.
Je pondělí, ve škole velká přestávka. Děvčata sedí na lavici a jedna přes druhou povídají, co zažila o víkendu. S rodiči v aquaparku, s babičkou a dědou na výletě nebo s kámoškou v kině. Marta sedí a mlčky poslouchá. Měla stejně nudný víkend jako každý jiný. Nemá, co vyprávět spolužačkám, nemá na co vzpomínat. To smutné a ošklivé radši zapomene. Věnujme dětem jako Marta zážitek a dejme jim šanci zažít to, co je v jiných rodinách běžné. Chceme dětem ze znevýhodněných rodin uspořádat prázdninový pobyt, který bude plný zážitků a rozvojových aktivit. Pomozte darovat zážitek, který má smysl.
Tak moc jsem spěchal na svět, příliš brzy, příliš rychle, nečekaně... To je nedonošeňátko. Každé nedonošené miminko potřebuje kvalitní přístroje, lásku rodičů a pocit bezpečí. Pojďmě společně pořídit hřejivé zavinovačky a deky pro oddělení neonatologie FN Ostrava.
Kačenka se narodila s vážným zrakovým postižením. Nikdo to nečekal, pro celou rodinu to byl velký šok. Začátky byly nesmírně náročné, rodiče prožívali velké obavy a nejistotu, jak novou situaci zvládnou, nevěděli, co mohou oni sami dělat. Situaci jim může ulehčit raná péče: pravidelná odborná podpora probíhá přímo doma. Cílem je podpořit celou rodinu tak, aby těžké začátky zvládli. Váš hlas pomůže Kačence i dalším rodinám v podobné situaci. Děkujeme!
Program Zdravotních klaunů probíhá na dětské ambulanci ve FN Ostrava - Poruba a klade si za cíl snížit stresovou zátěž rodičů, dětí i nemocničního personálu. Děti s rodiči čekají na odborná vyšetření, atmosféra v čekárně je naplněná strachem a obavami. Ale jen do chvíle než mezi ně vstoupí Zdravotní klauni. Čekárna se postupně mění v taneční parket nebo hřiště, obavy jsou rozptýleny, strach se vytratil. Úkol Zdravotních klaunů je splněn, děti se již příště nebudou obávat jít do nemocnice , možná se budu i těšit a budou zvědavé, zda tam bude ten jejich Zdravotní klaun.
Ahoj, jmenuji se Sebastian. Moc rád si hraju a objevuji svět! Mám proto velké štěstí, že každý týden ke mně domů chodí teta Omama. Přináší zajímavé knížky, učí mě spoustu nových věcí, hraje si se mnou a vždycky mě povzbuzuje. Moje maminka se od ní učí, jak mě dál rozvíjet a díky tomu si spolu nejen více hrajeme, ale také mě častěji chválí. Mojí kamarádi z naší lokality však takové štěstí nemají. Moc bych chtěl, aby i oni mohli zažívat stejnou radost a podporu. Přál bych si, aby i oni měli svou OMAMU!
Program pro pěstounské rodiny Slezské diakonie poskytuje podporu dětem, které čelí mnoha psychickým výzvám (opuštění biologické rodiny, ranné trauma atd.). Projekt Hrdina v každém z nás se zaměřuje na podporu jejich duševního zdraví a posílení vnitřní odolnosti. Nabízíme odbornou pomoc, kreativní, zážitkové, vzdělávací kluby, které pomáhají dětem z náhradní rodinné péče zpracovat jejich pocity, najít sílu ve svých příbězích. Nabízíme jim bezpečný prostor, kde mohou být sami sebou a získat podporu, kterou potřebují. Podpořte nás ve snaze o zlepšení duševního zdraví dětí v náhradní rodinné péči!
Skupina chanbara je nový pilotní projekt určený pro sportování děti a mládež v našem městě. Jedná se o japonské bojové umění, kdy proti sobě stojí dva soupeři obvykle vyzbojeni stejnými vzduchem měkčenými zbraněmi, jejichž úkolem je zasáhnout protivníka co nejrychleji. Zbraně jsou upraveny tak, aby tréninky se soupeřem byli naprosto bezpečné a nedocházelo k žádným úrazům. Samurajem se může stát kdokoliv, kdo má zájem se naučit šermovat za pomocí přilby, rukavic, štítu a příslušného dlouhého či krátkého meče. Jsme v pořadí 7 skupina v ČR, která je registrována pod Českou asociací chanbara.
V TOM Medvědí stopa věříme, že výpravy s batohem na zádech jsou pro děti velmi důležitou zkušeností, ze které mohou čerpat nabité dovednosti do svých osobních životů. Rádi bychom nakoupili 6 ultralehkých stanů, které oddílu zpříjemní spaní v přírodě a poskytnou místo k odpočinku v průběhu dobrodružných expedic u nás i v zahraničí. Vyspaní do růžova pak můžeme neohroženě vyrazit poznávat svět z jiného úhlu: podívat se na místa, kam se člověk dostane jen pěšky, posouvat hranice vlastního pohodlí, starat se o přírodu, učit se zodpovědnosti, užívat si cestu tady a teď... Děkujeme vám za podporu.
Spolu s dětmi z našeho domova - CDD Emanuel - se snažíme pravidelně vyrážet alespoň jednou ročně na společný pobyt do přírody. Vzhledem ke změně financování církevních domovů je uskutečnění těchto snah stále složitější. Díky Vašemu hlasu získají naše děti možnost strávit týden v přírodě, kde budeme sportovat, poznávat krásy naší krajiny a myslet na Vás, naše dobrodince :-). Předem děkujeme!!!
HOLEŠOVSKÁ ŠKOLKIÁDA představuje závěr celoroční spolupráce Atletiky Holešov s místními mateřskými školami. Předškoláci si na atletickém stadionu užijí den plný pohybu, zábavy a soutěžení s kamarády. Každé dítě si odnese účastnické triko, drobné odměny a především nezapomenutelné sportovní zážitky! JE TO VÍC NEŽ HITPARÁDA: HOLEŠOVSKÁ ŠKOLKIÁDA!
Projekt otevírá nevidomým lidem zcela novou oblast trávení volného času, tvorby a činnosti, které se mohou později věnovat na pokročilejší úrovni. Taktilní obrazy a pomůcky jsou klíčový krok, který zprostředkovává nevidomým lidem sociální vazby, na tento krok se dá navázat mnoho dalších projektů, od technologických inovací po tematická setkání. Tato činnost prokazatelně vede ke značně větší propagaci toho, co všechno můžou nevidomí mladí lidé vytvářet a dávat společnosti skrze interakci.
Program Muzikoterapie na oddělení NIP v Nemocnici Hořovice, je určen dětem v Následné intenzivní péči. Muzikoterapie překračuje běžné hranice terapeutické péče tím, že zavádí inovativní způsob, jak se spojit s dětmi, jejichž zdravotní stav komplikuje běžnou komunikaci a jejichž schopnost reagovat na vnější podněty je snížená. Přesto jsou Zdravotní klauni i ošetřující personál přesvědčeni, že děti dokáží vnímat. Využívání vibrací jako nositele emocí a komunikačního mostu mezi dětmi a světem kolem nich je přelomovým počinem v oblasti paliativní péče.
Projekt "Pěstuj, uč se a vař - školní zahrada jako cesta ke zdravému životnímu stylu" je projekt na podporu zdravého životního stylu dětí. Cílem je podpořit zdravý životní styl dětí prostřednictvím praktických zkušeností s pěstováním bylinek a zeleniny, která bude využita ve školní kuchyni při přípravě obědů pro děti ze ZŠ i MŠ, svačin pro děti z MŠ a čerstvých salátů k obědům pro všechny strávníky školní jídelny. Projekt zdůrazňuje význam čerstvých surovin a podporuje u dětí zdravé stravovací návyky.
Pomáháme, aby ti, kterým zrovna štěstí nepřeje, měli svá rozhodnutí a kroky lehčí. Aby jejich děti mohly prožít úplně normální dětství a začít se prát s překážkami, až na to nastane opravdu čas. Rodinám, které se ocitly v náročné životní situaci poskytujeme psychologické poradenství a zprostředkování materiální a potravinové pomoci.
Jmenuje se GRAPPA a je to překrásná 7letá huculská klisna s výborným původem. Byla vybrána pro své vlastnosti, aby se stala hiporehabilitačním koněm. Jejím posláním je pomáhat dětem, zlepšovat jejich zdraví a přinášet radost. Bude jim velkým kamarádem i učitelem. Příspěvek, který můžeme díky vašemu hlasu získat, bude použit na zakoupení Grappy. Hiporehabilitace je důležitou součástí komplexní péče o děti se specifickými potřebami a pro některé z nich je dokonce jedinečnou formou terapie vzhledem ke svému působení. Děkujeme vám za podporu našeho společného projektu. Má to smysl!
Podpořte náš projekt růstových skupin pro děti a pomozte nám tak snižovat agresivní chování, učit je lépe komunikovat v obtížných situacích, naučit je čelit konfliktům a efektivně jimi procházet. Rozvíjíme u dětí zdravé sebevědomí, učíme je zacházet s vlastními emocemi a posilovat jejich odolnost vůči riziku drog, kriminality a šikany. To vše skrze pravidelná setkávání v osobnostně rozvojových skupinách, které vedou dva kvalifikovaní odborníci. CHRAŇME TO NEJCENNĚJŠÍ CO MÁME – NAŠE DĚTI, tím, že podpoříte tento projekt a vytvořme tak bezpečnější a zdravější prostředí pro budoucí generace.
„Být spolu se musíme učit“ je víkendový program pro mladé páry, kde jeden z partnerů vyrůstal v dětském domově nebo výchovném ústavu. Vedou ho zkušení rodinní terapeuti. Cílem jednotlivých aktivit je posílit vztahové dovednosti mladého páru, aby mohl vytvářet stabilní a láskyplný domov pro sebe i své budoucí děti. Pomozte nám přerušit cyklus, v němž „ústavní děti rodí ústavní děti“. Děkujeme.
Děti z chudých rodin bývají ohrožené prostředím, ve kterém vyrůstají. Zažívají mnoho traumatizujících situací, které nemohou nijak ovlivnit. Přejeme si, aby i tyto děti měly rovný přístup k odborné terapeutické pomoci, kterou potřebují a která jim může pomoci těžké zážitky překonat.
Představte si děti, které se každý den potýkají s problémy, které jim brání v radosti a zdravém vývoji. Náš projekt nabízí 15 dětem z ohrožených rodin čtyřdenní pobyt v malebné přírodě Jizerských hor. Díky sportovním aktivitám a podpoře zkušených sociálních pracovnic se tyto děti naučí aktivně trávit volný čas, překonávat stres a budovat zdravé vztahy. Nejde jen o zábavu – jde o šanci, jak posílit jejich duševní i fyzické zdraví a ukázat jim, že život v harmonii a radosti je možný. Pomozte nám podpořit jejich cestu k lepší budoucnosti!
MEDICA Třinec v regionu poskytuje služby mobilního hospice. V rámci projektu nabízíme školám exkurze žáků v DOMEČKU MEDICA, kde zážitkovou formou výuky představujeme naší činnost. Děti mají připravený dvouhodinový program plný otázek a odpovědí. Dále v rámci projektu opět zapojíme děti z regionálních škol do dopoledního programu Běhu pro hospic. Připravíme zajímavé workshopy: ukázky první pomoci se záchranáři, gerontoobleky - simulátory stáří, tvořivé dílničky a pozveme i oslíka Karlíka, který jezdí přímo za pacienty s kontaktní terapií.
Kačenka se narodila s vážným zrakovým postižením. Nikdo to nečekal, pro celou rodinu to byl velký šok. Začátky byly nesmírně náročné, rodiče prožívali velké obavy a nejistotu, jak novou situaci zvládnou, nevěděli, co mohou oni sami dělat. Situaci jim může ulehčit raná péče: pravidelná odborná podpora probíhá přímo doma. Cílem je podpořit celou rodinu tak, aby těžké začátky zvládli. Váš hlas pomůže Kačence i dalším rodinám v podobné situaci. Děkujeme!
Hlasujte pro projekt Malí zahradníci a pomozte nám vychovávat generaci, která bude s respektem a láskou pečovat o naši přírodu. Podpořte nejen rozvoj praktických dovedností, ale i kreativitu, trpělivost a týmovou spolupráci. Díky vaší podpoře můžeme nakoupit vyvýšené záhony, byliny, keře, které dětem umožní objevovat kouzlo zahradničení.
Podpořte projekt, který poskytuje pomoc dětem ve věku 10–15 let s duševními obtížemi a pomozte nám vybavit Terénní tým pro děti Vysočina antistresovými pomůckami a odborným vzděláním! Díky těmto prostředkům bude podpora dětí ve věku 10–15 let komplexnější a efektivnější. Pomůcky pomohou dětem zvládat stres a soustředit se, školení pracovníků zase posílí jejich schopnosti v náročných situacích. Společně můžeme zlepšit kvalitu péče a pomoci dětem na cestě k duševní pohodě. Hlasujte pro projekt, který má smysl!
Vaše podpora může být klíčem k lepší budoucnosti dětí z dětských domovů. Pomozte klukům a holkám na cestě k samostatnému životu. Dům na půl cesty v Havlíčkově Brodě zasahuje tam, kde rodina selhala. Poskytuje ubytování, sociální poradenství, nácvik pracovních dovedností a pomoc s péčí o domácnost a děti. Ti, kdo úspěšně prošli Domem na půl cesty, jsou lépe připraveni na samostatný život, i když nemohou počítat s podporou rodiny.
Dejme dětem s postižením zraku lepší start do života. Přijedeme za nimi až domů. Poskytneme jim odbornou péči od prvních týdnů života, která jim pomůže kompenzovat jejich hendikep a rozvinout co nejlépe jejich dovednosti. Zvýšíme tím jejich šanci na co nejsamostatnější život v dospělosti bez závislosti na pomoci ostatních. Podpořte včasnou pomoc, která dokáže změnit životy dětí s postižením zraku k lepšímu.
Podpořte děti, aby mohly držet krok se svými vrstevníky. Díky odbornému a citlivému vedení pedagoga v Azylovém domě se jim dostane potřebné pomoci a rozvoje jejich potenciálu. Výsledkem bude zlepšení školních výsledků, rozvoj jejich znalostí a dovedností a snížení rizika psychických a výchovných problémů. Hlasujte pro lepší budoucnost dětí a přispějte k pozitivní změně.
Díky projektu podpoříme skupinu předškoláků ze sociálně znevýhodněného prostředí, kteří jsou ohroženi školním neúspěchem. Cílem je podpořit rozvoj těchto dětí, které vyrůstají v nepodnětném prostředí, a připravit je na nástup do běžné mateřské školy. Podporu, kterou jim poskytujeme v našem Centru pro předškoláky Amálka, rozšíříme o výlety, kulturní akce a třídenní pobyt pro děti a rodiče v přírodě. Formou zábavného vzdělávacího programu umožníme dětem se dále rozvíjet, smysluplně trávit čas a mít obdobné zážitky jako jejich vrstevníci z většinové společnosti.
Projekt "Neviditelní sourozenci" se věnuje opomíjené skupině – sourozencům dětí s autismem. Tyto děti často prožívají náročné situace a bývají v těžkém rodinném prostředí přehlíženi. Projekt jim proto nabízí víkendové pobyty s vrstevníky, kde můžou v bezpečném prostředí sdílet své zkušenosti, nacházet vzájemnou podporu a posilovat sebedůvěru. Součástí programu jsou také skupinová psychoterapeutická sezení vedená odborníky, kteří jim pomohou lépe zpracovat jejich emoce a pocity. Cílem je poskytnout sourozencům dětí s handicapem podporu a prostor, aby se cítili viděni a slyšeni.
Dětský hospic Dům pro Julii se nachází uprostřed přírody a přitom ve městě. Pro ještě lepší podmínky pro děti na odlehčovacích pobytech chceme začít používat ekodrogerii od českých výrobců - drogerii vhodnou pro naše citlivé klienty, zároveň drogerii šetrnou k přírodě. Pomozte nám, prosím, podílet se na zlepšování životního prostředí nejen pro naše klienty, ale i pro širokou veřejnost.
Dejme dětem s postižením zraku lepší start do života. Přijedeme za nimi až domů. Poskytneme jim odbornou péči od prvních týdnů života, která jim pomůže kompenzovat jejich hendikep a rozvinout co nejlépe jejich dovednosti. Zvýšíme tím jejich šanci na co nejsamostatnější život v dospělosti bez závislosti na pomoci ostatních. Podpořte včasnou pomoc, která dokáže změnit životy dětí s postižením zraku k lepšímu.
Nechme jít za svými sny děti, které mají rodiče ve vězení! Dream Academy je určena dospívajícím dětem, které tuto situaci zažívají. Kvůli nedostatku financí nechodí na žádné kroužky, nevěnují se žádným volnočasovým aktivitám. Nemají šanci zjistit, v čem jsou dobré. Okolí jim dává najevo, že nemají budoucnost, stejně jako jejich rodič. V Dream Academy seznamujeme tyto děti s různými profesemi prostřednictvím inspirativních osobností a profesionálů z různých oborů. Ukazujeme jim jejich možnosti a motivujeme je ke studiu a vzdělávání. Povzbuzujeme je, aby si samy vytvořily svoji budoucnost.
Pomozte nám s vytvořením jedinečného konceptu malé školní farmy, která dětem poskytne praktické zkušenosti a vzdělání v oblasti environmentální výchovy. Chceme, aby žáci získali dovednosti, které jim ukážou, odkud pochází jídlo, jak se o něj starat a proč jím neplýtvat. Děti budou pěstovat zeleninu, bylinky a starat se o drobná zvířata, což jim pomůže porozumět přírodě, zdravému stravování a udržitelnému životnímu stylu. Školní farma nabídne vzdělání i komunitní aktivity pro rodiče a veřejnost. Podpořte projekt, který učí důležité hodnoty jako jsou péče o přírodu, zodpovědnost a spolupráce.
Každé dítě by mělo být někde doma, mělo by mít rodinu, která ho miluje a podporuje. Když to nemůže být rodina vlastní, měla by to být rodina náhradní. Děti, které přicházejí do pěstounských rodin mají velmi obtížný start do života. Snažíme se pěstounské rodiny a děti v nich podporovat. Pomáháme jim překonávat raná traumata, zvyšovat jim sebevědomí a rozvíjet je. Víkendové pobyty jsou pro děti vždy krásným zážitkem, mají možnost se vidět s kamarády, zažít něco nevšedního, může u nich docházet k osobnostnímu rozvoji. Děkujeme Vám za podporu.
Děti z chudých rodin bývají ohrožené prostředím, ve kterém vyrůstají. Zažívají mnoho traumatizujících situací, které nemohou nijak ovlivnit. Přejeme si, aby i tyto děti měly rovný přístup k odborné terapeutické pomoci, kterou potřebují a která jim může pomoci těžké zážitky překonat.
Podpořte projekt, který pomůže ke zkvalitnění terapií poskytovaných Apropem rodinám s dítětem s postižením. Dopřejte dětem s postižením ještě intenzivnější prožitek. Díky projektu budeme moci pořídit nové terapeutické pomůcky zejména pro muzikoterapii, ergoterapii, dramaterapii a chirofonetiku. Svým hlasem nám umožníte poskytnout našim klientům nejen hlubší relaxaci, ale především podpoříte rozvoj jejich jemné motoriky, řeči a porozumění, fantazie, jejich celkovou lepší aktivizaci a rozvoj mnoha dalších dovedností. Každý hlas se počítá. Děkujeme.
Mnohé děti z Dětských domovů a sociálně slabých rodin zůstávají o prázdninách doma, protože nemají příbuzné, kteří by si je o prázdninách vzali. Děti by tak trávily v domovech téměř celé prázdniny. Změna prostředí a kontakt s lidmi, které mají rády (dobrovolníci a děti z dalších DD), je pro tyto děti velmi důležitý. Dobrodějky plánují děti o prázdninách vyvézt z domovů co nejčastěji. Na akcích se děti navíc přiučí novým, užitečným dovednostem a získají zážitky z léta, na které budou vzpomínat. ♥ Dáváme lásku dětem z dětských domovů, darujte ji s námi, hlasujte pro nás ♥
TERAPEUTICKÁ ZAHRADA je projekt, který vytvoří v přírodní zahradě DobroDruhů jedlou část, kde budou mít děti na celoročních kroužcích možnost pěstovat jídlo a učit se, jak vše funguje. Projektem chceme podpořit a upevnit jejich vztah k přírodě. Na kroužcích pracujeme s dětmi s hendikepem i bez a vždy se snažíme daného zahradního tématu nebo práce udělat hru. Největší motivace však je vždy vlastnoručně vypěstovaná dobrota, která jde hned utrhnout a sníst a právě toho chceme projektem dosáhnout.
Podpořte děti při překonávání těžkých momentů dospívání. Sebepoškozování je vážný problém, který dětem přináší mnoho bolesti. V našich krizových centrech těchto dětí bohužel stále přibývá. Naši psychologové a terapeuti jsou schopni jim účinně pomoci. Připojte se k pozitivní změně a pomozte dětem zvládnout náročné období života.
Zdravotní klauni pravidelně navštěvují děti ležící v 66 nemocnicích po celé České republice. Vnášejí na nemocniční oddělení radost a smích, protože právě ty jsou důležité pro zlepšení psychického i celkového zdravotního stavu pacientů. Zdravotní klauni přijdou a už na chodbě je cítit změnu, kterou vnímavý člověk okamžitě zaznamená. Děti se začnou smát, ještě než klauni cokoliv udělají , smějí se a pak se i těší na další návštěvu. Zdravotní klauni přinášejí na oddělení úplně jinou atmosféru, úplně jinou dimenzi! Podpořte i vy přítomnost Zdravotních klaunů v Nemocnici Jihlava.
Pomozte rodinám dětí s postižením strávit společný čas na vícedenním pobytu, který Společnost pro ranou péči každoročně pořádá. Rodiče i sourozenci dětí s postižením čelí dennodenně náročným situacím a nezbývá mnoho času na odpočinek, natož prostor k navazování potřebných známostí a kontaktů. Na našem pobytu se rodiny s podobným osudem setkají, kromě odborných aktivit zaměřených na podporu vývoje děťátka s postižením jim nabídneme také relaxační aktivity, fyzioterapii, jógu, canisterapii, muzikoterapii a hlavně bezpečný prostor pro sdílení svých radostí a strastí. Děkujeme za Vaší pomoc.
Podpořte Nové háro – projekt, který pomáhá onkologicky nemocným dětem, dospívajícím a mladým dospělým do 25 let! V roce 2017 ho založila tehdy devatenáctiletá Markétka Zagrapanová z Lužic u Mostu, která sama boj s rakovinou prohrála. Chtěla však, aby děti mohly procházet léčbou důstojně, s vlasy a v lepší psychické pohodě. Její rodina v jejím odkazu pokračuje a poskytuje dětem paruky na míru, z pravých vlasů zcela zdarma. Pomozte nám udržet tento projekt a vracet dětem radost. Každá pomoc má smysl – děkujeme, že jste s námi!
Projekt „Zdravé může být mňam!“ pomůže dětem z rodin s omezenými možnostmi objevit, že zdravé jídlo může být chutné, zábavné a přitom levné. Na hravých workshopech si děti vyzkouší přípravu svačinek, naučí se o zdravé výživě a zjistí, že barvy a chutě mohou oživit jejich talíře i náladu. Díky projektu si osvojí stravovací dovednosti, které pomohou zlepšit kvalitu jejich každodenního života a inspirovat i jejich rodiny.
Projekt probíhá v Předškolním a školním klubu Bílina, kam docházejí děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Tyto děti dosud neměly možnost do podobného zařízení docházet a i vzhledem k ekonomické situaci rodiny oproti vrstevníkům zaostávají ve většině oblastí předškolní i školní přípravy. Cílem našeho Klubu je vedle vzdělávání dětí také vytvoření vhodných podmínek pro zaměstnanost rodičů těchto dětí. Vzhledem ke specifickému prostředí, ze kterého naši klienti pocházejí, klademe důraz na citlivý individuální přístup obohacený o prvky Montessori metody.
Hipoterapie je jedinečná forma terapie, která kombinuje léčivé účinky přírody, pohybu a interakce s koňmi. Hipoterapie Leon je přidružené středisko pod Českou hiporehabilitační společností zaměřené na hiporehabilitaci v pedagogicko-sociální praxi a kontaktní terapii. Naši koně mají splněné zkoušky a jsou pro tuto formu terapie připraveni. Částka z projektu pomůže uhradit 10 návštěv v mateřských školkách v okolí Karlových Varů, v Nové Roli a Hroznětíně. Těšíme se, že tuto metodu můžeme přiblížit dětem hravou formou ve školkách a pomoci jim na cestě k lepšímu životu.
Pomohla Vám rodina když jste něco nepříjemného řešili jako čerstvě dospělí? Dětem z pěstounských rodin se starosti taky nevyhýbají. Jako dospělí se ale musejí spoléhat hlavně na sebe. Rádi bychom jim v jejich rozhodování a náročných životních situacích pomohli. Tím, že podpoříte náš projekt, jim dáte šanci za pomoci odborníků správně se rozhodnout, napravit nesprávná rozhodnutí, zvládat dokončení školy, najít si práci, bydlení, partnera a žít prostě "normálně" přesto, že to neměli v začátku a v dětství jednoduché.
Prosíme, pomozte nám zajistit potravinovou pomoc pro děti z azylových domů a nízkoprahových zařízení v Karlovarském kraji. Díky Vám budou moci rodiče svým dětem připravit plnohodnoté jídlo nebo připravit dobrou svačinku. Děkujeme, že nám pomůžete pomáhat dětem!
Děti v pěstounské péči mají svůj životní start ne vlastní vinou již od počátku ztížený. Pomozme jim plnit sny! Díky projektu si budou mít možnost na vlastní kůži vyzkoušet povolání z různých odvětví a získat k nim potřebné informace. Na farmě si vyzkouší život farmáře od dojení po jízdu traktorem, ve Světě techniky nahlédnou do života vědců, ve sklářské dílně si přijdou na své děti s estetickým zaměřením. Neopomineme ani tradiční řemesla a sen mnohých chlapců - vojenskou službu. Týden zakončíme představením voňavého řemesla u cukrářky. Pomozte jim svým hlasem v rozhodování o budoucí profesi.
Ahoj, jmenuji se Samík. Moc rád si hraju a objevuji svět! Mám proto velké štěstí, že každý týden ke mně domů chodí teta Omama. Přináší zajímavé knížky, učí mě spoustu nových věcí, hraje si se mnou a vždycky mě povzbuzuje. Moje maminka se od ní učí, jak mě dál rozvíjet a díky tomu si spolu nejen více hrajeme, ale také mě častěji chválí. Mojí kamarádi z naší lokality však takové štěstí nemají. Moc bych chtěl, aby i oni mohli zažívat stejnou radost a podporu. Přál bych si, aby i oni měli svou OMAMU!
Představte si místo, kde děti a mladí lidé dostávají šanci růst, učit se a najít své místo ve světě. To je „Kometa“ – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, které pomáhá těm, kteří to potřebují. Díky projektu se budeme učit zdravému životnímu stylu, ochraně přírody a odpovědnosti. V bezpečném a přátelském prostředí získávají děti a mladiství sebevědomí a dovednosti, které je posunou dál. Vaše podpora může změnit jejich budoucnost. Hlasujte pro „Kometu“ a pomozte dětem stoupat výš!
Dobré víly dávají dětem v dětských domovech to nejcennější – čas, pozornost a lásku. Naši dobrovolníci děti navštěvují pravidelně každý týden a tráví s nimi odpoledne v jejich „domovech“. Dětem pomáháme se školní přípravou, hrajeme si, povídáme si a věnujeme se jim podle jejich zájmů a potřeb. Také pro děti připravujeme vzdělávací a volnočasové aktivity. Chceme, aby měly co nejvíce zkušeností jako děti z běžných rodin a aby se po odchodu z dětského domova co nejlépe začlenily do většinové společnosti. To, co děti prožily, neovlivníme, ale chceme, aby uvěřily, že mohou být v životě šťastné!
Podpořte provoz našeho volnočasového klubu pro děti a mládež ve Slaném, a dopřejte tak dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí možnost trávit svůj volný čas smysluplně a aktivně, rozvíjet se, objevovat a vzdělávat se. Klub je určen dětem od 11 do 15 let, tedy ve věku, který je zásadní pro utváření návyků a životního stylu do dospělosti. Dětem pomáháme s přípravou do školy a na budoucí povolání, věnujeme se tématům, která je zajímají, pořádáme pro ně motivační besedy se zajímavými hosty a poznávací výlety. Klub je otevřen dvě odpoledne v týdnu a je zcela zdarma.
Naučme společně děti z dětských či azylových domů a ze znevýhodněných rodin pečovat o životní prostředí a vlastní zdraví! Naučme je férovému chování na fotbalovém hřišti i mimo něj! Dobrovolnické centrum Kladno chce provozovat klubovnu zaměřenou na ochranu životního prostředí a zdraví, realizovat speciální fotbalové tréninky a podporovat tak zdravý pohyb dětí, které by se jinak věnovaly spíše rošťárnám na ulici a v nákupních centrech. Dobrovolnické centrum Kladno chce edukovat děti i dospělé v péči o své zdraví a místo, kde žijeme. Pomozte nám udělat Kladno čistějším a klidnějším městem.
Díky Vaší podpoře vznikne svépomocná skupina dospívajících dětí. Dětem projekt pomůže ke snazšímu zvládnutí procesu dospívání. Ukáže jim, jak si spokojeně tvořit plnohodnotný život. Projekt cílí na dospívající děti, jakožto na skupinu zasluhující si zvláštní pozornost a specifický styl práce. Účelem je nabídnout setkávání dětí a pracovat s nimi formou tematických workshopů a přednášek, např.: zdravý životní styl, prevence patologických vztahů, finanční gramotnost, mezilidské vztahy a seberozvoj, efektivní trávení volného času, prevence závadového chování. Společné výlety a aktivity. DĚKUJEME!
Projekt zvýší informovanost mladých o důležitých oblastech zdravotní pohody - wellbeingu a ukáže jim možnosti jak o své zdraví dobře pečovat. Formou 20 hravých skupinových workshopů v kláštereckých základních a střední škole a na příměstských táborech organizace RADKA podpoří přes 400 mladých ve věku 10-19 let. Díky sdílení informací předpokládáme nepřímý dopad na další 2 tisíce osob z okolí účastníků.
Žatecký Klokánek má kapacitu 16 míst pro děti od narození do 18 let. Poskytujeme pomoc týraným, zneužívaným, zanedbávaným a jinak sociálně ohroženým dětem. V případě výhry bychom vybudovali novou terapeutickou místnost a zakoupili do ní potřebné vybavení a pomůcky. Díky terapeutické místnosti budeme moci naplno využít služeb externího terapeuta, který bude pomáhat zvládat strasti a psychické problémy našich dětí, problémy, které by děti v jejich věku určitě mít neměly. Cílem celého projektu jsou šťastnější a vyrovnanější děti. Za hlasování pro náš projekt Vám mnohokrát děkujeme!
Léto je čas prázdnin a kdo by je chtěl trávit po celé dva měsíce v dětském domově na malém dvorku. Snažíme se dětem umožnit pobyty na letních táborech, ale v domově nám zůstává několik let většina dětí a pak je to velice náročné umístit tolik dětí, tak aby každé z dětí mělo nějaký zážitek. Proto se snažíme připravovat sami programy pro co největší počet dětí. Jedním z nic je pobyt na Sycheráku s letní táborovou hrou, kam se děti velice těší a už od Vánoc plánují s kým budou v chatě, v družstvu. Děti si své zážitky připomínají z fotek a z videí a těší se na další tok
CÍLEM JE DOSTAT DĚTI OD TELEFONU, POČÍTAČE, TELEVIZE. Volnočasový klub Jonáš v Kašperských Horách pod záštitou Charity Sušice funguje od roku 2015 a je pro děti od 5 do 15 let. Každé pondělí v čase 15:30-17:30 se děti setkávají a aktivně tráví volný čas. Díky vaší podpoře děti pojedou do aquaparku v Sušici, vyzkouší si lanový park, ukážeme jim, jak si připraví zdravé svačiny. Budou mezi vrstevníky z různých sociálních vrstev, poznají tak nové kamarády a naučí se komunikovat ve skupině. Během letních prázdnin děti vyrazí na koupaliště a navštíví jedlý park a minizoo Pastvina.
Marek vyrůstá v pěstounské rodině. Svoje vlastní rodiče si nepamatuje. Jeho pěstounská rodina je domovem nejen pro něj, ale i pro dalších pět dětí. Těší na letní tábor Spolu NA POHODU pro pěstounské děti. Uvidí se s kamarády, kteří mu rozumí a umí ho povzbudit. Dobře vědí, jaké to je, když vás vlastní rodiče odmítnou. V červenci je na Šumavě krásně a na táboře budou hry, výlety, vyrábění, bude to zábava i čas urovnat si myšlenky. Věnujte svůj hlas pěstounským dětem a jejich rodinám, které se o ně starají, tiší bolavá traumata a vychovávají z nich samostatné a zdravě sebevědomé mladé lidi.
Tento projekt poskytne dětem a mladým lidem nástroje k rozpoznání zdravých vztahů a prevenci násilí. Prostřednictvím preventivních besed na školách a informační kampaně se děti naučí identifikovat násilí a vyhledat pomoc, když ji potřebují. Dětem, které jsou násilím přímo zasaženy, nabídneme psychoterapeutickou podporu. Společně s vámi můžeme změnit jejich budoucnost. Hlasujte pro nás!
Anička se narodila se závažným, život limitujícím postižením a pro celou rodinu to byl velký šok. Anička je připojena k dechové podpoře, je krmena hadičkou do žaludku a má spoustu specifických potřeb, které rodiče musí dennodenně řešit. Situaci jim ulehčuje pravidelná odborná podpora přímo doma, kterou je terénní služba RANÁ PÉČE. Cílem je udržet rodině vysokou kvalitu života co nejdéle to půjde. Váš hlas pomůže Aničce i dalším rodinám v podobné situaci. Děkujeme, že budete hlasovat pro náš projekt!
Holuby jsme z gymnastických kruhů vyhnaly, místo krys po hale pobíhají rozesmátá prťata. Někomu by se mohlo zdát, že máme hotovo, ale kde stanutí, tam smrt. Tak zní jedno ze sokolských hesel
Pomozte potřebným dětem vydat se na jedinečnou cestu do hlubin lidských emocí, kde se naučíte je lépe rozpoznat, pochopit a pracovat s nimi. Projekt Zážitková cesta světem emocí nabízí interaktivní semináře, kreativní exkurze a výtvarné aktivity, které děti provedou pestrým světem pocitů, jež každý z nás prožívá, ale málokdy jim doopravdy rozumí. Zábavnou formou budou mít příležitost nahlédnout do své emocionální krajiny a lépe porozumět sobě i ostatním. Pomozte nám tento projekt realizovat a přispějte k tomu, aby více dětí objevilo sílu emocí, díky níž mohou zlepšit své vztahy i osobní růst!
Prosíme, umožněte spolu s námi dětem z dětského domova zažít pocity radosti a posílit jejich návyky v oblasti podpory duševního i fyzického zdraví. Projekt odborně zaštiťuje profesionální psycholog s dlouholetou praxí u dětí. V rámci projektu budeme realizovat jednodenní integrační a edukační aktivity i letní pobyt dětí v přírodě na louce u lesa a řeky. Cílem je podpořit fyzické i duševní zdraví dětí a umožnit jim zažívat radost, zdravé sebevědomí a posílit jejich integraci mezi vrstevníky. Radost a učení hrou jsou naší prioritou. Děkujeme vám za podporu.
Pro děti na kroužcích v Rodinné centrum Milovice Cílem projektu je zvýšení kvality pravidelných kroužků pro minimálně 40 dětí ve věku 2-15 let navštěvujících pravidelné kroužky v Rodinném centru Milovice. Díky podpoře společnosti Tesco zakoupíme nové sportovní pomůcky, výtvarný materiál a kostýmy pro taneční vystoupení dětí, zrcadlovou stěnu do prostoru Dílny. Pomůcky budou sloužit i v dalších letech dětem z Milovic a okolí nejen na pravidelných kroužcích, ale pomohou zpestřit i programy v Mimiklubu a na našich jednorázových akcích pro děti a širokou veřejnost.
Cvičení rodičů s dětmi umožňuje smysluplné a aktivní trávení volného času rodičů a dětí již od narození pod vedením profesionálních lektorů v příjemné rodinné atmosféře. Společným cvičením podporujeme správný psychomotorický vývoj, socializaci dětí s vrstevníky a i s dětmi se specifickými potřebami, kteří mají u nás dveře otevřené. Díky projektu budeme moci nakoupit širokou škálu kvalitních pomůcek a umožnit všem dětem správný a zdravý start do života, podporovat jejich zdravý vývoj, umožnit dostatek pohybu a smysluplného trávení času s rodiči, který působí pozitivně na celou rodinu.
Podpořte koníkové tábory pro pozůstalé děti, které prošly ztrátou milovaného rodiče. Mobilní hospic Strom života pořádá pobyty v krásném prostředí Beskyd, s možností pravidelných vyjížděk na koních a péče o ně. Tábory poskytnou pozůstalým dětem psychosociální podporu a podpoří samoživitele po ztrátě nejbližších. Na táborech se potkávají děti, které prošly ztrátou a můžou tak o tom vzájemně mluvit a tím si pomáhat. To pod vedením zkušených praktikantů a pracovníků mobilního hospice pomáhá překlenout to nejtěžší období jejich života.
Nadační fond Pavla Novotného je ojedinělým konceptem, jelikož se zajisťuje komplexní péči pro onkologické pacienty a jejich blízké. Funguje od roku 2016 a každým rokem rozšiřuje své služby a pomoc tam, kde je třeba. Šestou Kavárnou Života v nemocnici AGEL Nový Jičín chceme šířit dobrovolnictví dále a zlepšovat prostředí onkologických ambulancí a poskytovat pacientům zázemí a potřebnou podporu i v podobě potřebných informací. Máme krásné zpětné vazby nejen od zdravotního personálu, kteří si naše kavárny oblíbili, ale především od pacientů, ke kterým si nacházejí vztah i samotní dobrovolníci.
Zažít zahradu plnou života umožňuje projekt spolku Pravý Hradec, příznivců a dobrovolníků. V Klecanech v areálu bývalých kasáren budují volně přístupnou divokou přírodní zahradu, plnou živočichů a rostlin. Děti i dospělí zde pěstují bylinky a zeleninu, chovají včely, starají se o ovocné stromy a keře. Všechny plody zahrady ochutnávají či z nich připravují zdravé občerstvení na společné akce. Část úrody věnují seniorům ze sousedního DPS. Příspěvek od NF Tesco bude využit na vybudování velkého pískoviště a dalšího vybavení a na realizaci dalších výukových programů o přírodě pro děti ze škol.
Lesní mateřská škola Kulíšek, je výchovně vzdělávacím předškolním zařízením zaměřený na celodenní a celoroční pobyt v přírodě. Snažíme se plnit veškeré ekologické zásady a být ohleduplný k prostředí, ve kterém působíme. Pobyt v lese přináší i výzvy spojené s hygienickým zařízením a zpracováním odpadu. Pro zajištění komfortu dětí i dospělých a minimalizaci dopadu na přírodu plánujeme instalaci kompostovacích záchodků. Tyto ekologické záchody umožní soběstačné a šetrné zpracování výkalů, aniž by byl narušen provoz bez vody a elektřiny, čímž přispějí k udržitelnosti a ochraně půdy v lesním
Plné lednice do neúplných rodin. Pomozte nám naplnit talíře dětí, jejichž rodiče každý den bojují, aby jim zajistili to nejzákladnější. Náš projekt rozvozu zdravých nákupů dětem samoživitelek neznamená jen jídlo, ale i naději a podporu rodinám, které to mají opravdu těžké. Chceme, aby děti poznaly chuť kvalitní šunky, zralých mandarinek, nebo aby mohly sníst okurky tolik, kolik budou chtít. Hlasem pro nás pomáháte samomámám a samotátům, kteří se snaží dát dětem lepší start do života. Každý váš hlas přináší konkrétní pomoc – a každé jídlo mění dětský život k lepšímu!
Projekt rodinného centra - „Klubíčko Kroměříž - Komunita jako rodina“ - nabídne rodinám našeho mikroregionu možnost setkat se a strávit společně a smysluplně svůj volný čas v bezpečném a přátelském prostředí. Přijďte k nám jen tak do otevřené herny, na komunitní akce či se k nám připojte např. na setkání podpůrné rodičovské skupiny. Práce na tvorbě komunity má pro nás hluboký smysl. Naše komunita funguje jako rodina.
PAHOP JE NEMOCNICE DOMA s osmiletou tradicí. Hlavní podstatou je důstojné, kvalitní a bezbolestné dožití nevyléčitelně nemocných osob, všech věkových skupin. Díky vaší podpoře, budeme moci obstarat nákup inkontinenčních pomůcek a zajistit tak zkvalitnění života těchto nemocných pacientů.
Projekt „Seminář duševního zdraví a sebepřijetí mládeže“ je zaměřen na podporu mladých lidí, kteří dnes čelí náročným výzvám ve škole, na sociálních sítích i v osobním životě. Našim cílem je pomoci jim lépe porozumět svým emocím, poznat zdravé sebevědomí a získat praktické dovednosti pro zvládání stresu a tlaku, kterému jsou vystaveni. Vaším hlasem podpořte projekt, který má potenciál nejen výrazně pomoci mladým lidem na jejich cestě k duševní vyrovnanosti, ale také přispívá ke zdravější a spokojenější společnosti. Děkujeme za podporu!
Dříve než se děti setkají s případy pomoc vyžadujícími v reálném životě, je naším cílem nejen naučit, ale zároveň jim tyto situace co nejvíce přiblížit. Jen tak budou posléze schopni zasáhnout a poskytnout první pomoc.
Dopřejte dětem dětství bez násilí. Náš program „Šance pro všechny“ je šancí pro děti od 3 do 18 let žít v rodinách bez násilí. V ČR se v každé třídě najdou až čtyři děti, které jsou svědky agrese mezi rodiči. Rodina, kde dochází k násilí, potřebuje odbornou pomoc. Děti s rodiči docházejí do programu po dobu 6 měsíců, děti mají svého průvodce – terapeuta, mohou si říci o pomoc, svěřit se, získat podporu a důležité informace. Rodiče se učí zvládnout své emoce, pochválit dítě, vyjadřovat lásku, nastavit hranice dítěti bez agrese. Motto dětí je: Učíme se od vás, zastavte násilí.
Ukážeme dětem kolik svobody a sebepoznání jim umožní kontakt s přírodou. V rámci projektu odložíme mobilní zařízení, a budeme trávit čas v přírodě, při aktivitách, které budou děti rozvíjet, prohlubovat jejich dosavadní znalosti, schopnosti, dovednosti a talenty. Příroda je místem nekonečných poznání a zážitků, které by měly být ve vzpomínkách na dětství každého jednoho z nás.
Každý se může ocitnout v situaci, se kterou si neví rady. Můžeme prožívat pocity beznaděje, bezmoci, studu či rezignace. Současná doba klade na mladé lidi vysoké nároky, a stále více z nich zažívá každodenní stres a deprese. U mladých lidí se často setkáváme s tím, že hledají únik prostřednictvím sebepoškozování, což může mít závažné následky. Péči o duševní zdraví proto vnímáme jako zásadní, neboť špatný psychický stav často ovlivňuje i fyzickou kondici. Nabízíme bezplatnou, dlouhodobou podporu, která vede k bezpečnému chování a pomáhá naučit se zvládat emoce a stresové situace.
Každý se může dostat do situace, kdy bude potřeba poskytnout první pomoc. Edukace v oblasti první pomoci je nesmírně důležitá. Cílem tohoto projektu je zbavit děti a mládež strachu z neznámého. Ve chvíli, kdy dojde k náhlé zástavě oběhu a nebude postiženému poskytnuta okamžitá resuscitace, přežije zpravidla 1 z 10. Pokud ale zahájíme včasnou resuscitaci ještě před příjezdem záchranářů, může přežít až 8 z 10. Proto by neměl nikdo váhat chtít se v první pomoci vzdělávat. Motto našich kurzů je „Každý z nás může zachránit lidský život, jen vědět, jak na to..."
Nikdo si nevybírá, do jaké rodiny se narodí, a mnohé děti čelí překážkám, které by neměly určovat jejich budoucnost. Naším posláním je zajistit, aby všichni mladí lidé měli přístup k bezpečnému prostoru, kde mohou rozvíjet své talenty a sny. Přes 30 let se (nejen) v Českých Budějovicích s vášní věnujeme práci s dětmi a mládeží z různorodých sociálních prostředí. Většina z našich aktivit je pro potřebné děti zcela zdarma či za výrazně snížený poplatek. Z toho důvodu však máme jen omezené možnosti obnovovat naše zařízení a vybavení průběžně tak, jak by si zasloužila. Pomozte nám. Děkujeme.
Chceme, aby měly naše děti krásnější budoucnost. Proto pořádáme pravidelné výměny oblečení a hraček. Podporujeme rodiče malých dětí a komunitu. Nabízíme možnost získat kvalitní věci za dostupnou cenu. Prodlužujeme životnost věcí a snižujeme zátěž na životní prostředí. Ušetříme tak naši planetu a zároveň si navzájem pomůžeme. Pomozte nám pomáhat. Děkujeme za Váš hlas!
PRO DUŠI A ŠKOLNÍ UŠI Pomozme společně dětem na 1. stupni ZŠ v Roudnici n. L. a okolí. Dnešní děti čelí mnoha výzvám v oblasti duševní pohody. Naším cílem je podpořit jejich duševní zdraví a rozvíjet dovednosti, které jim pomohou bezpečně trávit čas online, zvládat stres a otevřeně mluvit o svých starostech. Prostřednictvím interaktivní přednášek a workshopů posílíme empatii a vzájemný respekt, podpoříme zdravé a přátelské školní prostředí. Děti si osvojí zásady bezpečného chování na internetu. Hlasujte pro nás a pomozte dětem ve vaší komunitě vyrůstat ve zdravějším a bezpečnějším prostředí!
Naučíme děti zachraňovat lidské životy. Vhodnou formou úměrnou věku je seznámíme se správnými postupy první pomoci tak, aby věděly co dělat, když jde o život. Získané znalosti a dovednosti mohou uplatnit nejen při běžných situacích v domácím prostředí, ale budou vědět jak se zachovat s ohledem na vlastní bezpečí, i kdekoliv jinde.
Prosíme, umožněte spolu s námi dětem z dětského domova zažít pocity radosti a posílit jejich návyky v oblasti podpory duševního i fyzického zdraví. Projekt odborně zaštiťuje profesionální psycholog s dlouholetou praxí u dětí. V rámci projektu budeme realizovat jednodenní integrační a edukační aktivity i letní pobyt dětí v přírodě na louce u lesa a řeky. Cílem je podpořit fyzické i duševní zdraví dětí a umožnit jim zažívat radost, zdravé sebevědomí a posílit jejich integraci mezi vrstevníky. Radost a učení hrou jsou naší prioritou. Děkujeme vám za podporu.
Náš projekt pomáhá rodinám ohroženým chudobou zajistit dětem zdravou a vyváženou stravu prostřednictvím jednoduchých nástrojů – týdenního jídelníčku a nákupního seznamu. Naučíme rodiny efektivně hospodařit s penězi a plánovat jídla, což povede k lepší výživě dětí a snížení impulzivních výdajů. Hlasujte pro nás a pomozte dětem ze znevýhodněných rodin k lepšímu startu do života – vaše podpora je klíčová pro změnu jejich každodenního života!
Dáváme lásku dětem z dětských domovů, dávejte ji s námi, hlasujte pro nás :-) Jak to děláme? Pomáháme dětem s doučováním školních předmětů a tím bouráme předsudky, že děti z DD jsou hloupější. Učíme děti trávit volný čas smysluplně formou zájmových kroužků a rozvíjíme jejich talent . Vychovatelé mají na směně 8 dětí a nemohou jim věnovat tolik času jako rodiče 2-3 dětí. Skvělou práci vychovatelů proto doplňujeme a srovnáváme tak šance dětí z DD vyrovnat se svým vrstevníkům. Tyto aktivity jsou klíčové pro lepší uplatnění a úspěšné zapojení dětí do běžného života po osamostatnění se.
Payfriends - pomoc pro mladé lidi ve věku 11-17 let s duševním onemocněním. Payfriends jsou lidé ve věku 18-19 let, převážně studenti pedagogických či zdravotních škol. Doprovází klienta při běžných denních činnostech, jako jsou např. cesta do školy či volnočasové aktivity. Při doprovodu do školy fungují i jako prevence záškoláctví, které může u klienta být v důsledku úzkostných stavů, kterými trpí většina klientů. Pomáhají jim v začleňování mezi jejich vrstevníky. Jsou pro klienta kamarádem, který je podpoří v situacích, se kterým si neví rady. Payfriends jsou i pomocí pro rodinu klienta.
Cystická fibróza je genetické zatím dosud nevyléčitelné onemocnění, které postihuje především dýchací systém. Při zhoršení stavu nemocní potřebují externí dodávku kyslíku, aby vůbec mohli dýchat. Podpořením projektu dáte nemocným šanci na kvalitnější a nezávislejší život, protože přenosný kyslíkový koncentrátor lze použít i mimo dosah napájení z elektrické sítě. Zdravotní pojišťovny na něj však nepřispívají. Pomozte nemocným cystickou fibrózou zkvalitnit život s jejich nelehkou diagnózou a pořídit kyslíkový koncentrátor do jediné půjčovny dechových pomůcek v ČR provozovanou Klubem nemocných CF
Zdravotní klauni pravidelně každý týden navštěvují děti s těžkým tělesným či kombinovaným postižením, které buď trvale žijí v Jedličkově ústavu Liberec nebo využívají služeb ústavu. Klaunské návštěvy pozitivně mění atmosféru domova. Vnášejí do něj hru přizpůsobenou fyzickým i mentálním schopnostem dětí, radost a smích. Právě ty jsou důležité pro zlepšení zdravotního stavu těžce postižených dětí. Cílem pravidelných návštěv Zdravotních klaunů je zlepšit náladu dětí. Zaujmout je hrou či milou melodií. Dát jim možnost zapojit se aktivně do hry a prožít tak radost a naučit se něco nového.
Program NOS! je určený dětem čekajícím na naplánovaný chirurgický zákrok ve FN Olomouc. Mnoho desítek operovaných dětí bude lépe spolupracovat se zdravotnickým personálem, Zdravotní klaun odbourá jejich strach, uklidní i rodiče, pozitivně naladí a především pomůže dítěti k návratu do běžného života. Děti následně mnohem lépe spolupracují v průběhu své rehabilitace, protože se lékařů díky Zdravotnímu klaunovi již nebojí a aktivně spolupracují na svém uzdravení. Zdravotní klauni potěší děti, uleví od stresu jejich rodičům, a nalévají novou energii také sestřičkám a lékařům.
Příměstské letní tábory jsou jedinečnou aktivitou, kterou nabízí spolek svým klientům. Během jednoho týdne prázdnin tak mohou naši malí klienti trénovat zvládání nových schopností a dovedností, které vyvolávají u dítěte stres, velkou duševní nepohodu. Toto je možné jen díky přizpůsobení programu tábora na míru každému klientovi prostřednictvím osobních asistentů, kteří se individuálně dětem věnují. Bez nich by nebylo vůbec možné program tábora realizovat, přizpůsobovat ho dětem a ještě jim pomoci čelit pro ně velmi těžko zvladatelným výzvám.
Projektem "Pomáháme k pohybu a společné radosti" podpoříte děti a rodiny, které se potýkají s náročnými životními momenty. Skrze Váš hlas umožníte zajistit řadu akcí pro rodiny a děti zaměřené na zdravý životní styl, psychickou pohodu, odpočinek a sport. Podpoříte také aktivy na letních táborech, které pro tyto děti pořádáme a díky nimž mohou prožít bezstarostný týden se svými přáteli. Díky, že nám pomáháte vykouzlit úsměvy tak, kde někdy chybí.
Kačenka se narodila s vážným zrakovým postižením. Nikdo to nečekal, pro celou rodinu to byl velký šok. Začátky byly nesmírně náročné, rodiče prožívali velké obavy a nejistotu, jak novou situaci zvládnou, nevěděli, co mohou oni sami dělat. Situaci jim může ulehčit raná péče: pravidelná odborná podpora probíhá přímo doma. Cílem je podpořit celou rodinu tak, aby těžké začátky zvládli. Váš hlas pomůže Kačence i dalším rodinám v podobné situaci. Děkujeme!
Projekt "Spolu to zvládneme" pomáhá dětem z rodin v obtížné situaci v Opavě uspět ve škole a začlenit se do společnosti. Zahrnuje doučování v doučovacím klubu, které dětem pomáhá zlepšit jejich výsledky a zvládání učiva. Dále nabízí letní příměstský tábor, který rozvíjí sociální dovednosti dětí a pomáhá předcházet rizikovému chování dětí a rodičům zajišťuje poradenství v oblasti výchovy a vzdělávání, čímž podporuje lepší spolupráci rodiny se školou. Tyto aktivity podporují zdravý rozvoj dětí. Vaše hlasování umožní těmto dětem získat potřebnou podporu a šanci na lepší budoucnost.
Pomáháme dětem s postižením prožít co nejkvalitnější a nejšťastnější život. Každý den jim vytváříme podmínky, které respektují jejich jedinečné potřeby, protože i ony mají stejné touhy a sny jako ostatní, chtějí zažívat radost a rozvíjet se. Děti s postižením potřebují speciální pomůcky a pečlivě vybrané hračky, které jim umožní bezpečně si hrát i učit se. Vaše podpora nám pomůže zajistit, že tyto děti budou mít možnost se smát, bavit se a objevovat svět kolem sebe jako jejich vrstevníci. Děkujeme za vaši pomoc!
Představte si, že je Vám 18 nebo 22 let a opouštíte dětský domov. Domov, ve kterém jste nikdy nemuseli platit nájem, denně dostávali tři až pět jídel, kde vládl pevný řád. A najednou jste odkázáni sami na sebe, na zkušenosti a kompetence, které vzhledem k absenci vzorů z rodiny nemáte. Je jasné, že do prvních dospělých let budete potřebovat pomoc! Symbios nabízí mladým dospělým z náhradní péče sdílené bydlení se studenty VŠ a individuální podporu. Stabilní bydlení a bezpečné prostředí komunity obyvatel domu vytváří prostor pro zkušenosti i pro možná klopýtnutí na cestě k samostatnosti.
Chceme dětem s těžší formou handicapu ulehčit start do života a podpořit je na cestě k osamostatnění. Proto v organizaci Domov pro mne nově pořádáme kromě zážitkových pobytů a příměstských táborů také odlehčovací víkendy, které jsou pro děti často první zkouškou odloučení od rodičů. Tyto víkendy jsou na míru šité dětem, které upřednostňují menší kolektiv a vyžadují individuální přístup. Za podpory asistentů si děti vyzkouší přespávačku mimo domov, postarat se sami o sebe, uvařit si jídlo a připravují se na život, ve kterém nebudou rodiče hrát hlavní roli. Podpořte nás a dejme dětem šanci!
Program NOS! je určený dětem čekajícím na naplánovaný chirurgický zákrok ve FN Brno, Černopolní. Mnoho desítek operovaných dětí bude lépe spolupracovat se zdravotnickým personálem, Zdravotní klaun odbourá jejich strach, uklidní i rodiče, pozitivně naladí a především pomůže dítěti k návratu do běžného života. Děti následně mnohem lépe spolupracují v průběhu své rehabilitace, protože se lékařů díky Zdravotnímu klaunovi již nebojí a aktivně spolupracují na svém uzdravení. Zdravotní klauni potěší děti, uleví od stresu jejich rodičům, a nalévají novou energii také sestřičkám a lékařům.
Projekt “JSEM TADY TAKY!” reaguje na nárůst duševních a vztahových obtíží dětí a dospívajících. Prostřednictvím poskytování individuálních a rodinných terapií můžeme pomoci 15 dětem a dospívajícím v jejich tíživé situaci, kterou nejsou schopni zvládnout vlastními silami a předcházet tak možným problémům v dospělosti. Pomůžeme jim posílit jejich vztah sami k sobě a schopnost vytvářet a žít zdravé vztahy a překonávat životní překážky. Děkujeme, že pomáháte s námi.
Naše organizace poskytuje služby rodinám s dětmi se sluchovým postižením. Mnoho našich klientů má i kombinované postižení, tj. postižení sluchu a přidružené postižení (např. postižení zraku, pohybového aparátu, neurologické poruchy, autismus, atd.). Zvláště pro tyto děti je vhodná terapeutická metoda zvaná snoezelen, která je poskytována ve speciálně zařízené místnosti. Děti přicházejí do místa plného barev, zvuků, světel, hmatových vjemů. Díky intenzivním prožitkům pomáhá terapie k pokrokům i u dětí s těžšími stupni postižení. Z daru Tesco zakoupíme speciální pomůcky pro tuto formu terapie.
Zdravě spolu - příměstský tábor nejen pro neslyšící děti Děti se sluchovým postižením se v důsledku absence sluchového vnímání potýkají nejen s komunikační bariérou, ale i s bariérou informační a sociální. V rámci projektu zorganizujeme pro děti se sluchovým postižením příměstský tábor, který bude zaměřen na problematiku zdraví a zdravého životního stylu a který bude plně respektovat jejich komunikační potřeby. Pomozme společně neslyšícím dětem porozumět dnešnímu světu a propojme přirozenou a zábavnou cestou dva zdánlivě odlišné světy - svět neslyšících dětí se světem dětí slyšících.
Dětský svět je plný snů, objevování a nikdy nekončícího dobrodružství. V dnešní uspěchané době a uprostřed městské zástavby bohužel postupně ubývá příležitostí a míst, kde mohou děti poznávat svět tak, jak je jim přirozené. My bychom rádi vytvořili bezpečné a podnětné prostředí, místnost zvanou snoezelen. Pobyt v něm dětem zprostředkuje nové zkušenosti, umožní zapojit všechny smysly a nasbírat spoustu příjemných zážitků. Pohádkové místo, které je jako stvořené pro rozvoj fantazie a dětských her . Inkluzivní prostor, který dětem umožní být alespoň na pár chvil pryč z ruchu velkoměsta.
Přiblížíme dětem ze základních a středních škol stáří a výzvy spojené se stárnutím. Pomocí speciálního obleku jim necháme na vlastní kůži zažít, jaké to je, když se člověku ve stáří změní držení těla, ztuhnou mu klouby, oslabí se svaly, potýká se s poruchou zraku a sluchu a ztrácí citlivost v prstech. Podpoříme empatii dětí k seniorům: nebudou si například dělat legraci ze seniorů, kteří „zdržují“ v obchodě u pokladny, protože si díky vlastní zkušenosti uvědomí, jak těžké je s šedým zákalem rozeznat peníze v peněžence.
Představujeme projekt „Hýbeme se odmalička“, který aktivně zapojuje děti s rodiči do zdravého pohybu a zdravého jídla. V našich aktivitách, jako je cvičení s kojenci a batolaty, vytváříme nezapomenutelné chvíle plné smíchu a společného objevování, učíme rodiče budovat správné návyky u dětí od narození. Děti si s rodiči připraví zdravé svačinky, které dodají energii dětem i celé rodině. Tento projekt je víc než jen cvičení – je to cesta k budování zdravějšího a šťastnějšího života pro naše nejmenší. Hlasujte pro „Hýbeme se odmalička“ a pomozte nám posílit rodinné vazby a zdraví naší komunity.
Organizace bude o zapojení do projektu během hlasovací fáze informovat třikrát na svých facebookových stránkách. Zároveň na úvodní stránce webu bude cyklovat slider s informací o zapojení do projektu. V obou případech bude spolek vyzývat veřejnost k zapojení do projektu prostřednictvím nákupu ve vybrané prodejně Tesco a pro jeho důležitém přínosu pro rodiny s dětmi s PAS.
Program Muzikoterapie na oddělení NIP ve VFN Olomouc, je určen dětem v Následné intenzivní péči. Muzikoterapie překračuje běžné hranice terapeutické péče tím, že zavádí inovativní způsob, jak se spojit s dětmi, jejichž zdravotní stav komplikuje běžnou komunikaci a jejichž schopnost reagovat na vnější podněty je snížená. Přesto jsou Zdravotní klauni i ošetřující personál přesvědčeni, že děti dokáží vnímat. Využívání vibrací jako nositele emocí a komunikačního mostu mezi dětmi a světem kolem nich je přelomovým počinem v oblasti paliativní péče.
Cílem projektu je, aby se děti a dospívající na spektru poruch autismu mohli během letních prázdnin setkávat a podnikat spolu výlety a sportovní aktivity, které by pro ně byly jinak jen velmi těžko dostupné (z povahy jejich jinakosti a chování náročného na péči). Nabídnout dětem prostor pro společné sdílení zážitků a zkušeností. Vytvořit podmínky pro rozvoj jejich osobního potenciálu, kreativity a zájmů. Dát dětem možnost navštívit místa, kam by si je rodiče sami třeba netroufli vzít a zároveň dát čas pro odpočinek pečujícím rodičům. Podpořením pomůžete dětem s PAS strávit krásné letní dny.
Podpořme zdravý životní styl dětí zvýšením jejich povědomí o důležitosti výživy a pohybu. Zážitkovou formou se naučí o důležitosti správné výživy a pravidelného pohybu, a to jak u sebe, tak jejich nejlepších psích kamarádů. Projekt propojuje vzdělávací aktivity s praktickými zážitky, jako jsou různé sportovní disciplíny nebo příprava zdravé a chutné svačiny. Společným pohybem se svým čtyřnohým parťákem a péčí o něj formou výživy se u dětí prohloubí motivace k dodržování zdravých návyků, které jsou stavebním kamenem prevence obezity.
Cirkus Paciento je týdenní program pro dlouhodobě nemocné pacienty. Na Psychiatrických klinikách cílí na děti, které zde žijí ve své vlastní vnitřní izolaci a některé kromě Zdravotních klaunů ani nikdo nenavštěvuje. Zdravotní klauni k nim přistupují bez předsudků a vytvářejí tak bezpečné prostředí, nehodnotí je, ale podporují je v tom, aby si zkusily něco nového. Spousta dětí jde až na hranice svých domnělých možností, a úspěch, který zažijí, je pro jejich život a další průběh léčby klíčový. Podpořte uspořádání Cirkusu Paciento pro děti z oddělení dětské psychiatrie ve FN Motol.
Podpořte náš projekt růstových skupin pro děti a pomozte nám tak snižovat agresivní chování, učit je lépe komunikovat v obtížných situacích, naučit je čelit konfliktům a efektivně jimi procházet. Rozvíjíme u dětí zdravé sebevědomí, učíme je zacházet s vlastními emocemi a posilovat jejich odolnost vůči riziku drog, kriminality a šikany. To vše skrze pravidelná setkávání v osobnostně rozvojových skupinách, které vedou dva kvalifikovaní odborníci. CHRAŇME TO NEJCENNĚJŠÍ CO MÁME – NAŠE DĚTI, tím, že podpoříte tento projekt a vytvořme tak bezpečnější a zdravější prostředí pro budoucí generace.
Projekt je zaměřený na lidi trpící emočně nestabilní poruchou osobnosti hraničního typu, kterým chceme umožnit zapojit se do skupiny 2x12 klientů, kteří budou vždy po dobu 3 měsíců 2-3x měsíčně docházet na skupinová sezení s prvky dialekticko-behaviorální terapie. Spolu s vyškolenými terapeuty se naučí přenastavit zažité vzorce chování, aby dokázali regulovat své emoce, nalezli mechanismy, jak se v dané situaci zachovat, osvojili si základní principy i praktické nácviky vedoucí k výraznému zkvalitnění jejich života bez sebedestruktivních či suicidálních tendencí a opět objevili smysl života.
David (9let): Umřela mi maminka, náhle a bez rozloučení. Táta se na chvíli ztratil a já byl u babičky. Bylo mi hodně smutno, neměl jsem najednou ani mámu a ani tátu. Nemohl jsem plakat ani o smutku mluvit, říkali mi, ať jsem statečný. Tak jsem byl. Byl jsme statečný dlouho, ale jen navenek, uvnitř jsem byl vystrašený, osamělý a smutný. Začala mě hodně bolet hlava a břicho, vyšetření nic nezjistily, prý mi nic není. Já se tak ale necítil, vůbec mi nebylo dobře, přestal jsem chodit do školy i na fotbal. Pak mě táta vzal do Modrých dveří, kde jsme mluvili, hráli si a dali prostor smutku a pláči!
Projekt je zaměřen na podporu rodin dětí s autismem a mentálním postižením, které denně řeší problémy spojené s náročným chováním a omezenou soběstačností. Nabízí inovativní propojení sociální rehabilitace a behaviorálních metod, které pomáhají dětem rozvíjet klíčové dovednosti, zlepšit komunikaci a zvládat každodenní situace. Projekt pomůže dětem dosáhnout maximální možné samostatnosti a naplněného života, pomůže rodinám zvládat náročnou péči s pomocí odborníků, Zároveň zvýší povědomí o autismu a podpoří začleňování lidí s postižením do společnosti.
Projektem „Cesta ke zdraví II“ chceme podpořit zdravý vývoj dětí navštěvujících Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež sv. Františka z Assisi. Tato služba poskytuje bezpečné zázemí a podporu dětem, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Díky vašemu hlasu nám pomůžete vést mladou generaci ke zdraví a zdravému životnímu stylu. Pojďme ukázat dětem, jak se zdravě stravovat, jak dodržovat základní hygienické návyky a jak zábavně trávit svůj volný čas sportem. Děkujeme za váš hlas a důvěru!
I děti s postižením zraku mohou plnohodnotně poznávat svět kolem sebe. Zrak se vyvíjí od narození, a proto je důležité stimulovat ho i u dětí s těžším zrakovým postižením. Naučíme je získávat informace i jinými smysly a podpoříme jejich rozvoj. Pomůžeme rodičům zvládnout náročnou situaci a poskytneme jim odborné vedení. Ranou péči poskytujeme rodinám v Jihočeském kraji již 30 let a děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.
„Hurá, za chvíli bude tábor! A Hani, s kým budu na pokoji? A na co si budeme hrát? Bude tam taky Štěpán s Kačkou?“ To jsou otázky, které slýcháme už od jara. Tábor Klubu Krteček je určený pro osoby se zdrav. postižením. Pro naše klienty je to vždy velká událost, na kterou se velmi těší. V kolektivu sobě rovných se cítí uvolnění, nezažívají stresy a pocit, že jsou jiní. Nebojí se komunikovat, jsou otevření a bezprostřední. Tábor pro ně znamená bezstarostný týden plný společných zážitků, které zažijí společně s kamarády. Mohou se smát, soutěžit, tvořit, koupat se a užívat si života teď a tady.
Naše snahy jsou pomoci mladým lidem pochopit zármutek člověka při ztrátě blízkého člověka. Podpořit u nich citlivé chování k lidem, kteří si zaslouží pomoc v těžké životní situaci. Pokud bolest vytěsňujeme a smutek si nedovolíme, může to vést k rozvoji strachů a bolesti duše. Uspořádáme proto osvětové hodiny pro studenty s cílem podpory pocitů sounáležitosti v komunitě mladých lidí, kteří mohou být otevření a přijmout smrt do koloběhu životů. Společným povídáním nabídneme strategie ke zvládání smutku, přirozenou úlevu v tématu truchlení, k podpoře duševního zdraví a fungování.
Děti s autismem potřebují celodenní péči, obtížně se začleňují do vrstevnických skupin a navazují vztahy, mají problémy s komunikací. Je pro ně proto obtížné navštěvovat běžné volnočasové kroužky. Snažíme se proto těmto dětem nabídnout vyplnění volného času v bezpečném prostředí. S dětmi chodíme na plavání a cvičení. Napětí a tenzi pomáháme dětem uvolňovat při Art terapii a Muzikoterapii. Aby se ve světě zorientovaly, k tomu slouží Nácviky sociálních dovedností a kurz Sebespráva. Pokud budete hlasovat pro tento projekt, umožníte dětem s autismem dozvědět se něco nového a rozvíjet se.
Cystická fibróza je genetické zatím dosud nevyléčitelné onemocnění, které postihuje především dýchací systém. Při zhoršení stavu nemocní potřebují externí dodávku kyslíku, aby vůbec mohli dýchat. Podpořením projektu dáte nemocným šanci na kvalitnější a nezávislejší život, protože přenosný kyslíkový koncentrátor lze použít i mimo dosah napájení z elektrické sítě. Zdravotní pojišťovny na něj však nepřispívají. Pomozte nemocným cystickou fibrózou zkvalitnit život s jejich nelehkou diagnózou a pořídit kyslíkový koncentrátor do jediné půjčovny dechových pomůcek v ČR provozovanou Klubem nemocných CF
Podpořte náš letní pobyt pro děti a mladistvé z pěstounské péče. Tyto děti zažily ve svém životě odmítnutí, ztrátu blízké osoby. Mají nízké sebevědomí, problémy s vrstevníky.... Tábor je pro ně bezpečným místem, kde se naučí nové věci, poznají pocit úspěchu a přijetí. Program bude zaměřen na to, jak technologie, ekologie, nebo společenské změny ovlivňují svět. Děti se budou zamýšlet nad svojí rolí v budoucnosti–jaké dovednosti budou potřebovat, jaký vliv mohou mít jejich rozhodnutí a činy. Program jim také může dodat naději a sebedůvěru, že mohou ovlivnit svět kolem sebe a žít šťastný život.
V Českém červeném kříži v Plzni funguje skupina Mládeže, která se zaměřuje primárně na nácvik dovedností v oblasti zdravovědy a psychosociální podpory a jejich praktické uplatňování při humanitárních katastrofách a na edukačních akcích pro veřejnost. Naposledy jsme tyto své dovednosti uplatnili například při povodních na Jesenicku. Nyní bychom se rádi zaměřili na péči o duševní zdraví osamělých seniorů a šíření povědomí o první psychické pomoci. Pro tyto účely bychom potřebovali vyškolit nové krizové interventy. Náš spolek se skládá výhradně z dobrovolníků a proto potřebujeme Vaši pomoc.
Některé děti a rodiny to v životě nemají jednoduché, a právě tyto děti v TOTEMu už 25 let podporujeme i v rámci skupinového programu KOMPAS®, který pomáhá dětem ve složité životní situaci najít kamarády i nové zážitky. Letní osobnostně rozvojový pobyt je pro děti i dobrovolníky vyvrcholením jejich společné celoroční práce. Bohužel finanční náklady spojené s účastí dítěte na pobytu bývají častou překážkou, kterou rodiče nedokáží překonat přesto, že by o pobyt jinak zájem měli. Uhrazení nákladů na pobyt z projektu pomohou k tomu, že bude dostupný i pro rodiny v horší finanční situaci.
Pomozte nám zajistit zdravou a dostupnou stravu pro děti v rodinách ohrožených chudobou. Vytvoříme jednoduchý jídelníček a nákupní seznam, které pomohou rodinám lépe plánovat výživné pokrmy a efektivně hospodařit s penězi. Vašim hlasem podpoříte praktickou pomoc, která zlepší zdraví dětí a posílí rodiny ve složitém období. Bez vašeho hlasu to nebude možné – přidejte se k nám a společně zajistíme dětem lepší start do života.
Lenička se narodila se vzácným genetickým syndromem, který nebyl v těhotenství odhalen. Začátek života měla složitý a po čase zůstaly s maminkou a starší sestřičkou samy. Ve 3 letech zatím nechodí, ale maminka se stará, aby měla vše potřebné, včetně terapií a rehabilitací. Poradkyně RANÉ PÉČE poskytuje odbornou pomoc, poradí, vyslechne, doveze speciální hračky a pomůcky a nikdy nezapomene na sestřičku. Nejraději má výrazné černobílé hračky, protože hůře vidí. Lenička již udělala pokroky, staví se na kolínka a leze! Prosím, hlasujte pro náš projekt na podporu rodin s postižením zraku. DĚKUJEME!
Děti Stimulace Vztahy Zdraví Rodiče Vzdělávání Sdílení Senioři Seberozvoj Inspirace Láska Komunita Přátelství Rodina Rodinné centrum Poděbrady - již 28 let pro Vás! (v případě výběru na prodejnu dodáme vlastní grafický návrh)
V ACORUSu věříme, že každý má právo na život bez násilí. Každoročně poskytujeme pobytové služby 60-70 ženám a přibližně stejnému počtu jejich dětí, které jsou obětmi domácího násilí. Kromě ubytování jim také pomáháme s návratem do běžného života. Jedním ze základních předpokladů pro vyrovnání se s traumatizující zkušeností s domácím násilím je i dobrý spánek. Postele v našem pobytovém zařízení jsou však již značně opotřebované a nevyhovující. Z příspěvku proto chceme nakoupit 10 kovových jednolůžek včetně roštů a matrací.
Budeme se s dětmi ze sociálně znevýhodněného prostředí starat o naši zahradu od jara do podzimu, pěstovat plodiny, učit je kompostovat, třídit a budeme s nimi zážitkovou formou probírat témata jako zdravý životní styl, neplýtvání potravinami, zdravá strava a mnoho dalšího. Podpoříme v dětech zdravého ducha i zdravé tělo! Přineseme dětem kus přírody a venkova do velkoměsta.
Projekt Programy pro děti směřuje k rozvoji sociálních a komunikačních dovedností dětí vyrůstajících jak v pěstounské péči, tak ve svých biologických rodinách. Podporuje je v bezpečném trávení volného času. Působí preventivně na jejich rizikové chování. Využívá prvky primární prevence a zážitkové pedagogiky. Současně dětem předává klíčové kompetence, na kterých ony mohou dále stavět a rozvíjet je i mimo projekt. Projekt tedy pomáhá nejen samotným dětem, ale také má dopad i na jejich bezprostřední okolí - na rodinné a sourozenecké vazby a v rámci školy pak na vztahy se spolužáky a učiteli.
Náš sociální fond 3 roky pomáhá dětem sportovat a zůstat u sportu! Jeho cílem je nabídnout dětem ze sociálně slabších a znevýhodněných rodin výraznou slevu na roční příspěvky a pořídit jim nové florbalové vybavení, které si bohužel nemohou sami dovolit. Přivedeme více dětí k pohybu, nabídneme pohyb a sport dětem a rodinám, které si jej nemohou dovolit, Náklady na pokrytí členských příspěvků, poplatků za turnaje, soustředění nebo vybavení budou pokryty právě ze sociálního fondu. Pomozme společně rozhýbat děti a hlavně je u sportu udržet! Nedovolme, aby děti nesportovaly kvůli nedostatku peněz.
Zdravotní klaun nastupuje do služby na dětské lékařské pohotovosti ve FDN Brno, Černopolní, až odpoledne po uzavření ordinací dětských lékařů. Přijíždějí tam děti, které jsou zraněné nebo je jim tak špatně, že nevydrží do druhého dne, aby zašly za „svojí paní doktorkou“. Tomu odpovídá nálada, která tam vládne – strach, nervozita, velký psychický tlak. Jenže přesně v tomhle se Zdravotní klaun cítí jako ryba ve vodě: tady vytáhne z kapsy maňáska, tu zahraje na ukulele veselou písničku, támhle vykouzlí z balónku zázračný meč. A brzy je po strachu a z čekárny se ozývá veselý smích.
V programu Školička hrou podáváme pomocnou ruku rodičům s malými dětmi v oblastech výchovy, kde se jim nedaří nebo cítí nejistotu. Dětem nabízíme přijetí, pochopení, bezpečné hranice a prostor, kde zažívají zkušenosti v sociální skupině. Se svými dětmi mohou rodiče zažít hezké společné chvíle, které posilují vzájemný vztah a kompenzují jinak obtížnou životní a sociální situaci rodin, které čelí vyloučení z komunity.
Náš projekt se věnuje dětem, které bydlí s rodiči v azylovém domě Střediska křesťanské pomoci Horní Počernice. Jedná se o děti ze sociálně slabých rodin, tvoří více než 50% všech obyvatel azylového domu. Těmto dětem se věnujeme soustavně, v rámci projektu pro ně organizujeme nejrůznější sportovní aktivity, které přispívají k vytváření a rozvoji zdravého životního stylu a také dětem přinášejí obyčejnou radost, kterou jim mnohdy nelehké osudy jejich rodin nedopřávají v potřebné míře. Spokojené děti následně kladně ovlivňují klima i atmosféru ve svých rodinách, pozitivně působí na své rodiče.
Práh dospělosti je klíčovým obdobím života, kdy mladí lidí čelí významným změnám a výzvám - rozhodování o vzdělání, kariéře, budování vztahů či osamostatnění se od rodiny. Zároveň je to fáze, kdy je vysoké riziko vzniku duševních obtíží. Dostupnost terapeutických služeb pro mladé dospělé zejména ze znevýhodněného prostředí je v ČR stále nedostatečná. V rámci projektu Terapie na prahu dospělosti poskytneme min. 20 mladým lidem lidí 18-26 účinnou terapeutickou podporu. Naši zkušení psychoterapeuti poskytují v rámci projektu Sociální kliniky své služby dobrovolně, bez nároku na odměnu.
Náš projekt přináší pomoc dětem a dospívajícím, kteří doma zažívají násilí nebo jsou jeho svědky. Prostřednictvím chatu DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ mohou děti kdykoliv požádat o pomoc, svěřit se či probrat možnosti, jak situaci v rodině řešit. Nejsou odkázány na to, zda si okolí všimne, že potřebují pomoci. Získají bezplatnou podporu od kvalifikovaných odborníků a vzroste šance, že se bude situace v rodině včas a citlivě řešit, děti nebudou v rodině zůstávat bezmocné a nebudou neviditelnými oběťmi násilí v rodině.
Náš projekt se zaměřuje na podporu dětí z dětských domovů prostřednictvím jedinečných sociálně-terapeutických pobytů, na kterých se děti aktivně zapojují do vaření. Pomáhají sestavit jídelníček a společně s dospělým se zapojují do přípravy jednotlivých jídel i prostírání stolu. To rozvíjí nejen jejich praktické dovednosti, ale i sebevědomí. Společné stolování zároveň posiluje pocit sounáležitosti a z každého jídla může udělat malou oslavu. Tento projekt učí děti důležité životní dovednosti, vede je k odpovědnosti, zároveň jim však poskytuje prostor zažívat úspěch a radost společně s ostatními.
Projekt je zaměřen na žáky/studenty, kterým je potřeba dodat sebedůvěru, motivaci, schopnost pracovat bez stresu a to vše dokázat s respektem k individuálním potřebám dítěte i rodiny. Program je určen pro děti/rodiny se specif. potřebami (ohrožené soc. vyloučením, poruchami pozornosti, dlouhodobým neúspěchem, bez motivace, pro vícečetné rodiny a “sólo” rodiče). Důležitým cílem projektu, je rodina, která má povědomí o důležitosti prevence, předchází tak krizím, aktivně řeší nastalé situace a podporuje své dítě ve vzdělávání tak, aby zažívalo pocit úspěchu.
Pro nevidomé děti je velice důležité naučit se číst a psát v Braillově písmu. Výuka probíhá ve školách, ale svoji nezastupitelnou roli hrají časopisy, které jsou nejen poučné, ale i zábavné. A právě k tomu slouží periodika Světluška a Kontakty, které vydáváme každý měsíc. Pro mladší děti přináší Světluška pohádky, básničky, vypravování o zajímavých lidech, událostech i věcech, nechybí ani hádanky. Pro starší děti jsou zde Kontakty s články z techniky, přírodních věd, zeměpisu, portréty zajímavých osobností, kvízy a soutěže. To vše v Braillově písmu. Pomozte nám dělat nevidomým dětem radost.
Projektem "Pomáháme k pohybu a společné radosti" podpoříte děti a rodiny, které se potýkají s náročnými životními momenty. Skrze Váš hlas umožníte zajistit řadu akcí pro rodiny a děti zaměřené na zdravý životní styl, psychickou pohodu, odpočinek a sport. Podpoříte také aktivy na letních táborech, které pro tyto děti pořádáme a díky nimž mohou prožít bezstarostný týden se svými přáteli. Díky, že nám pomáháte vykouzlit úsměvy tak, kde někdy chybí.
Střední škola, základní škola a mateřská škola JISTOTA, o.p.s. vzdělává děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami v kombinaci postižení. Připravuje je pro samostatný život, učí je nezávislosti na svém okolí a připravuje je na budoucí povolání. Škola také zajišťuje dětem svoz školními automobily do školy a ze školy. Bez školní organizované dopravy, by se těžce handicapované děti nemohly denně vzdělávat ve speciální škole, která vzdělávání zaměřuje přesně na potřeby daného jedince s ohledem na jejich handicap. Celkový roční provoz automobilů vyjde na 824 780Kč.
Rodinné centrum VLČÁCI je místem, kde rodiny s dětmi nacházejí podporu, zábavu a nové příležitosti ke společnému trávení času. Náš projekt má za cíl zapojit více rodin do komunitního života, nabídnout dětem moderní pomůcky pro rozvoj a vytvořit příjemné prostředí pro vzdělávání, relaxaci i hru. Chceme zlepšit vybavení centra, obohatit nabídku aktivit. Proč hlasovat právě pro nás? Protože společně budujeme silnější a soudržnější komunitu. Každý hlas přispěje k tomu, aby RC VLČÁCI bylo místem, kde rodiny rostou společně. Podpořte náš projekt a pomozte nám vytvořit lepší budoucnost pro rodiny.
Společná zahrada pro Přelouč - místo, kde se lidé mohou setkávat, relaxovat a trávit čas spolu. Plánujeme tu lavičky pro pohodlné posezení a ohniště na opékání špekáčků, kde vznikají nová přátelství a krásné zážitky. Pro rodiny s dětmi bychom rádi vytvořili zázemí i na sportovní dovádění a bylinkové tvoření. Cílem je vytvořit místo, které ožije smíchem, společnými chvílemi a inspirací pro každého. Pomozte nám proměnit tento sen v realitu a vytvořit prostor, který nás všechny spojí.
Projekt "Zdraví spojuje" propojuje seniory z Domova u fontány, žáky ZŠ Zdechovice a děti z MŠ Přelouč Kladenská. Během projektu proběhnou setkání zaměřená na společné vaření zdravých jídel a pohybové aktivity. Projekt podporuje zdravý životní styl, mezigenerační dialog, předávání tradic a rozvoj fyzické aktivity. Děti se naučí o výživě a pohybu, senioři získávají nové sociální vazby, a všichni společně zlepšují svou kvalitu života.
Charita Přelouč, služba Podpora rodiny - ZÁŽITKY K NEZAPLAPLACENÍ Zorganizujeme dva výlety o letních prázdninách pro naše uživatelské rodiny. Rodiny jsou v nepříznivé sociální situaci, nemohou si dovolit vydávat finance na výlety. Společně pojedeme autobusem na osvědčená výletní místa, které vybereme na začátku léta. Přidáme i návštěvu koupaliště. Chceme, aby si rodiče i děti odnesli hlavně pozitivní zážitky, které podpoří fungování jejich rodiny jako týmu založeného na dobrých vztazích. Možnost sdílení mezi rodinami jim přinese inspiraci pro řešení jejich trápení.
HLASUJTE PRO NAŠE KLIENTY! Vaše podpora dává mladým lidem s handicapem šanci žít lepší život. Díky Vašim hlasům můžeme VZDĚLÁVAT naše klienty a rozvíjet jejich samostatnost. Vzděláváme mladé lidi, kteří žijí se svým těžkým postižením a jsou zařazeni v nejvyšším stupni závislosti na pomoci druhé osoby. Dotykový tablet, pomůže i těm, pro něž je těžké pracovat na PC, zároveň umožní našim klientům, aby mohli alespoň částečně žít jako jejich vrstevníci - vyhledávat si informace či kontaktovat své přátele. Díky za Vaši podporu, díky za každý Váš hlas!
Tento projekt je důležitý pro rozvoj zdraví dětí a žáků, které navštěvují naši školu. Rádi bychom rozvíjeli u dětí bio-psycho-sociálně-spirituální model zdraví. Tímto chceme žáky motivovat pro zdravý životní styl s možností vypěstování si určitého druhu ovoce a zeleniny (jahody, mrkev, rajská jablíčka, hrášek aj.). Úroda bude využita pro zdravou svačinku nejen žákům, ale i lidem v ohrožení a krizi (klienti Kappa-Help). Náš projekt bude sloužit i k čistšímu okolí školy, nádraží, obchodu Tesco a bydliště žáků. Budeme velmi rádi, když náš projekt podpoříte. Děkujeme.
Na dětské onkologie a hemato-onkologie docházíme pravidelně, protože pravidelné rozveselení je něco, co děti a jejich rodiče na těchto odděleních, kde tráví týdny i měsíce, moc potřebují. Lékařům v ordinaci usnadňují komunikaci: dětskému pacientovi pomáhají snášet nepříjemné výkony, jako je žilní odběr nebo podání chemoterapie. Díky klauniádám je už i u nás na mnohem vyšší úrovni péče nejen o pacientovo fyzické zdraví, ale i o jeho psychiku, která je v léčbě tolik důležitá. Podpořte přítomnost klaunů na hemato - onkologii ve FN Olomouc.
Náš projekt se zaměřuje na děti a mladé lidi ze sociálně znevýhodněných rodin, kteří mají touhu rozvíjet své zájmy, ale chybí jim prostředky na financování volnočasových a seberozvojových aktivit. Díky naší podpoře získají přístup k sportovním kurzům, výživovému poradenství a dalším zdravým aktivitám, které přispějí k jejich fyzickému i psychickému zdraví. Náš cíl je jasný: poskytnout mladým lidem šanci na lepší život, posílit jejich sebevědomí a naučit je, jak se postarat o své potřeby. Pomozte nám změnit jejich budoucnost – váš hlas může být klíčem k tomu, aby se z jejich snů stala realita.
VÝUKA DĚTÍ A ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ. Na první pohled možná nevidíte spojení, ale my tyto dvě oblasti spojit umíme! Spolu se základními a středními školami spolek Svatohorské sady Příbram pořádá edukační akce pro naše děti tak, aby věděly, co obnáší péče o přírodu, práci si mohly vyzkoušet. Nástavbou celé akce je pak spolupráce se společností Doosan Bobcat, která představí nejen svou techniku, ale za pomoci dalších odborníků zajistíme školení dětí přímo v praxi o věcech spojených s přírodou obecně. VAŠE HLASOVÁNÍ NEPODPOŘÍ POUZE SPOLEK A SAD, ALE PŘEDEVŠÍM VZDĚLÁNÍ NAŠICH DĚTÍ!
Podpoříte aktivní letní prázdniny pro děti z dětského domova? Budeme splouvat Vltavu, chodit po Šumavě, vyjedeme na letní tábory. O prázdninách nechceme sedět doma!
Tento projekt poskytne dětem a mladým lidem, kteří zažívají násilí, bezpečnou podporu – prostřednictvím webové stránky, informační kampaně na sociálních sítích a psychoterapie. Pomůžeme jim rozpoznat zdravé vztahy a vyhledat pomoc, když ji potřebují. Společně s vámi můžeme vytvořit bezpečnější prostor pro budoucnost dětí. Hlasujte pro nás a podpořte změnu, kterou potřebujeme!
Když se Evička narodila, bylo jasné, že její oči nejsou v pořádku. Potřebovala operaci obou očí. Rodiče s ní začali provádět cvičení zrakové stimulace, aby se její zrak rozvíjel a byla co nejvíce samostatná. Pomáhá jim poradkyně rané péče, která přináší speciální pomůcky a hračky a radí, jak zrak rozvíjet a řešit další starosti, jako výběr školky. Evičce se daří díky včasné rané péči. Podpořte rodiny pečující o dítě s hendikepem, aby se k nim RANÁ PÉČE dostala VČAS. DĚKUJEME!
Tak trochu jiná škola hrou. Ergoterapie. Léčebná metoda, která pomáhá lidem s handicapem být soběstační, zapojit se do běžného života, umět se najíst, napít, obléct nebo malovat. Terapie probíhá přirozenou formou, tedy pomocí her a zábavy. Cesta životem bez bariér provozuje ergoterapii v Centru služeb KOSTKA v Kutné Hoře od roku 2024. Zaměřujeme se především na ergoterapii u dětí a nyní zvládneme obsloužit 35 klientů. Abychom tuto velmi přínosnou a oceňovanou službu mohli dále rozvíjet, potřebujeme rozšířit speciální vybavení, které je pro poskytování terapie naprosto nezbytné.
Honzík má těžkou formu Angelmanova syndromu, je na úrovni 8 měsíčního dítěte a tak vyžaduje celodenní péči. Nemluví, nechodí, trpí silnou skoliózou a epileptickými záchvaty. Jinak je velice milý a mazlivý, i když je mu 24 let. Rodině docházejí síly a tak jim pomáháme platit domácí asistenční péči. Děkujeme za vhození žetonku a přejeme Vám krásný den:) www.pecovatel.cz
Zdravé stravování u dětí-i u nás v Základní škole speciální jde o velké téma. U mnoha našich dětí je špatný stravovací stereotyp, především děti s PAS odmítají zeleninu i ovoce. Do přípravy svačinek se děti budou moc zapojit, naučí se tak jídlo nejen jíst, ale také potraviny zužitkovat. Vše v rámci jejich možností. Společné stravování podpoří děti, aby ochutnali i nová jídla, která vidí jíst jejich kamarády. Vytvoříme "kuchařku", která bude předána do rodin dětí. Workshopem chceme rodiče motivovat, aby recepty používali i v domácnostech a měli možnost ochutnat tyto recepty a ukážeme přípravu.
Staňte se nadějí pro děti a mladé lidi, kteří procházejí těžkými časy. Možná právě teď prožívají nejhorší období svého života, čelí úzkostem, depresím, sebepoškozování a myšlenkám na sebevraždu. Naše krizové centrum nabízí citlivou a profesionální podporu, aby dokázali své potíže překonat. Váš hlas může být pro někoho nadějí, že může být zase dobře.
Projekt se zaměřuje na podporu sociálně znevýhodněných rodin s dětmi ve věku 0-18 let. Cílem je usnadnit dětem a mladým lidem kvalitnější start do života, zlepšit jejich stravovací návyky a propagovat zdravý životní styl. Projekt zahrnuje vzdělávací workshopy, sportovní aktivity, a především mentorský program, který spojuje děti a mladé lidi s pozitivními vzory a průvodci v životě. Mentoři pomohou dětem rozvíjet sociální dovednosti, sebevědomí, akademické schopnosti a osobní cíle. Tímto projektem chceme přispět ke zlepšení kvality života cílové skupiny a podpořit jejich úspěšný rozvoj.
Projekt Slunce je zaměřen na cílovou skupinu dětí z dětských domovů ve věku 14-18 let a svými aktivitami, jako jsou prohlubování sociálně komunikačních vztahů a dovedností, prevence rizikového chování či začlenění na trh práce a získání základních ekonomických znalostí, je výjimečný zejména díky své kontinuitní práci s touto cílovou skupinou, čehož bude dosaženo díky cyklu 10 dvoudenních setkání během školního roku. Hlavním výstupem projektu budou podpořené děti.
Děti milují tvoření a my věříme, že právě tento kreativní proces má nesmírný potenciál nejen pro rozvoj dítěte. Při našem tvoření mohou uplatnit svou fantazii a kreativitu. Tímto způsobem nejenže zabavujeme děti ve volném čase, ale také je učíme důležitým dovednostem, jako je spolupráce, trpělivost a sebereflexe. Jedním z nejkrásnějších aspektů našeho projektu je, že na Vánoce děti vyrobí menší dárky, které s láskou darujeme do domova seniorů. Tyto dárečky jsou nejen krásné, ale také připomínají seniorům, že na ně někdo myslí a že jsou stále součástí komunity.
Projekt komunitní zahrady vytvoří prostor pro komunitní vyžití ve spojení s přírodou. Vznikne tak prostor pro pěstování různých plodin, bylinek a dalších rostlin členy komunity. Zahrada bude zaměřena na děti a seniory, kde budou pěstovat jimi oblíbené plodiny. Děti se takto naučí nejen spoustě přírodních zákonitostí, ale také součinnosti se starší generací. Plánovanými akcemi se zahradou spojené jsou sázení nových rostlin, plevelení a sklízení.
Prosíme, pomozte nám zajistit potravinovou pomoc pro děti z azylových domů a nízkoprahových zařízení v Karlovarském kraji. Díky Vám budou moci rodiče svým dětem připravit plnohodnoté jídlo nebo připravit dobrou svačinku. Děkujeme, že nám pomůžete pomáhat dětem!
Každým žetonem pomáháte zvelebit náš školní dvůr. Co žeton, to květina či bylina do našich nových vyvýšených záhonů na školní dvůr. Zde trávíme s dětmi volnočasové aktivity a místo bude sloužit i ke komunitnímu setkávání. Budeme společně tvořit projekty k pěstitelským aktivitám, plánovat zahradnické činnosti i prezentovat své úsilí a výsledky ve Zpravodaji a na webových stránkách školy. Děkujeme, že nám pomáháte!
Zdravotní klauni pravidelně navštěvují děti ležící v 66 nemocnicích po celé České republice. Vnášejí na nemocniční oddělení radost a smích, protože právě ty jsou důležité pro zlepšení psychického i celkového zdravotního stavu pacientů. Zdravotní klauni přijdou a už na chodbě je cítit změnu, kterou vnímavý člověk okamžitě zaznamená. Děti se začnou smát, ještě než klauni cokoliv udělají , smějí se a pak se i těší na další návštěvu. Zdravotní klauni přinášejí na oddělení úplně jinou atmosféru, úplně jinou dimenzi! Podpořte i vy přítomnost Zdravotních klaunů v Nemocnici v Břeclavi.
Projekt je určen na nákup speciálních hiporehabiliačních pomůcek pro práci s klienty na koňském hřbetu. Jehož nákupem, umožníme bezpečnější a kvalitnější polohování klientů. Hlasem pro tento projekt podpoříte terapeutickou metodu, která je unikátní, prospěšná a finančně náročná, a pomůžete těm, kteří tuto podporu nejvíce potřebují. Navíc se jedná o projekt, který přináší výsledky s dlouhodobým dopadem, což znamená, že zakoupené pomůcky budou sloužit mnoha lidem ještě po dlouhou dobu. Vaše podpora projektu tedy znamená podporu zdraví, radosti z pohybu pro ty, kteří to opravdu potřebují.
Dejme dětem s postižením zraku lepší start do života. Přijedeme za nimi až domů. Poskytneme jim odbornou péči od prvních týdnů života, která jim pomůže kompenzovat jejich hendikep a rozvinout co nejlépe jejich dovednosti. Zvýšíme tím jejich šanci na co nejsamostatnější život v dospělosti bez závislosti na pomoci ostatních. Podpořte včasnou pomoc, která dokáže změnit životy dětí s postižením zraku k lepšímu.
Hlavní činností organizace Eliseus, z. s. je pomáhat rodinám s dětmi v těžkých životních situacích, které žijí na Sušicku a Horažďovicku. V rámci projektu chceme vylepšit naše služby díky kvalitnímu internetovému připojení kdekoli v terénu. Potřebujeme také upravit zázemí pro děti v naší kanceláři a pořídit úložné prostory pro přehledné uložení materiální pomoci, kterou získáváme od dárců (zejména oblečení, obuv, hračky). Chceme také získat finanční prostředky pro rychlou individuální pomoc klientům v náročných situacích. POMOZTE NÁM SVÝMI HLASY POMÁHAT RODINÁM S DĚTMI! DĚKUJEME!
Sociálně aktivizační služba pomáhá rodinám s dětmi zvládat situace, které jsou po ně těžké a ohrožují i zdravý vývoj dětí. Chceme sociálně znevýhodněné rodiny podpořit ve zdravém fungování, děti vést k dalšímu rozvoji, vzdělávání nebo finanční gramotnosti. Chceme předejít umisťování dětí do ústavní péče. Rodinám pomáháme přímo v jejich přirozeném prostředí.
Malba vede naše klienty do nádherného světa barev, tvarů a symbolů. Je prostředkem k aktivní relaxaci, sebevyjádření, sebepoznání, podporuje sociální interakci a duševní zdraví. Slouží jako nástroj poznání, ukotvení a zpracování vlastních pocitů a myšlenek bez obav a soudů. Arteterapeutické techniky dávají možnost vyjádřit se beze slov, v kreativním a bezpečném prostředí. S Vaší pomocí zajistíme materiál pro systematickou práci s dětmi, mládeží a mladými dospělými ve ve věku 6-26 let. Podpořte spolu s námi DUŠEVNÍ ZDRAVÍ dětí kreativní a pro ně zcela přirozenou formou.
Cílem projektu Charita Šternberk je využít prostor zahrady pro rozvoj dětí a klidovou zónu při jednání s rodiči v tíživé situaci. Cílem je neopomíjet rozvoj dětí, i když jejich rodinná situace je tíživá. Rodiče mohou jednat se sociálním pracovníkem jejich dítě nevnímá, že je v sociální službě, ale spíše v příjemném herním prostředí. Podpoříme až 100 dětí ročně.
Pozor, pozor! Do nemocnice FN Olomouc přijíždí Cirkus Paciento! Začíná týdenní program plný zábavy, který nejen onkologicky nemocným dětem, ale celému oddělení zpestří všední dny. Zdravotní klauni navštěvují dětské pacienty v průběhu celého týdne a během návštěv je učí novým dovednostem z oblasti kouzlení, žonglování a dalších cirkusových kousků. Pětidenní příprava vrcholí slavnostním vystoupením, na kterém děti rodičům, ostatním dětem a zdravotnickému personálu předvádějí v kostýmech a opravdovém šapitó nově získané dovednosti. Cirkus Paciento nejen baví, ale pomáhá také uzdravovat.
V prostorách Šternberského kláštera probíhá 15. ročník celostátní výstavy výtvarných oborů ZUŠ "Oči dokořán", na kterou se jezdí inspirovat děti z celé naší země. Projekt "Umění dětskýma očima" si klade za cíl obohatit tuto výstavu o zážitkovou prohlídku celého historického objektu a ukázat dětem bohatství historických artefaktů, hudební nástroje, loutkové divadlo, včetně vytvoření prostoru k jejích vlastní kreativitě.
Souhlasíte, že děti si rodinné či zdravotní překážky samy nezvolily? Pojďme jim dát šanci zažít život, který je plný možností. Skrze odbornou práci sociálních pracovníků a psychoterapeutů vytváříme pevnou oporu, na kterou se rodiny s dětmi se zdrav. postižením či v jiných náročných životních situacích mohou obracet. Získané prostředky zajistí terapie pro děti z ohrožených rodin, což je klíčová součást naší péče. Vaše podpora znamená více než jen finanční příspěvek – znamená, že děti dostanou šanci porozumět tomu, jak funguje jejich svět. I důvěru ve svět tam venku. Tak, jak jej znáte vy i my.
Mluvíme s teenagery o duševním zdraví! Realizujeme preventivní programy zaměřené na podporu duševního zdraví na základních a středních školách. Mluvíme s nimi o tom, jak podpořit své duševní zdraví a pečovat o ně, jaké jsou varovné příznaky duševních potíží a kde hledat odbornou pomoc a jak sám pomáhat. Je to důležité! Podle statistik více než 30% dospívajících zažívá vážné psychické potíže a 2/3 závažných duševních nemocí propukají právě v období dospívání. Díky podpoře Tesco můžeme při 8 celodenních preventivních programech oslovit až 200 mladých lidí. Děkujeme, že hlasujete pro náš projekt
Rádi bychom Vám představili projekt komunitní zahrady. Je to místo, kde můžete zpomalit, nabrat síly, radovat se z maličkostí, získat podporu a inspiraci. Primárně je určena rodinám s dětmi, které nemají možnost vlastní zahrady. Děti poznávají a pozorují proces pěstování od přípravy půdy, přes setí semen, sklizeň až po chutnou večeři. Hravou formou získávají zodpovědný přístup k přírodě. Pěstujeme ekologicky, využíváme dešťovou vodu, solární panely. Setkává se tu školka, mateřské centrum, široká veřejnost i senioři. Pořádáme letní tábory, rukodělné dílny, akce pro děti, vzděláváni pro rodiče.
Zdravotní klauni pravidelně navštěvují děti ležící v 66 nemocnicích po celé České republice. Vnášejí na nemocniční oddělení radost a smích, protože právě ty jsou důležité pro zlepšení psychického i celkového zdravotního stavu pacientů. Zdravotní klauni přijdou a už na chodbě je cítit změnu, kterou vnímavý člověk okamžitě zaznamená. Děti se začnou smát, ještě než klauni cokoliv udělají , smějí se a pak se i těší na další návštěvu. Zdravotní klauni přinášejí na oddělení úplně jinou atmosféru, úplně jinou dimenzi! Podpořte i vy přítomnost Zdravotních klaunů v Uherskohradišťské nemocnici.
Hravě zdravě od prvního kroku! Pro děti zábava, pro rodiče pomoc. Mezi nejmenšími dětmi se stále více rozšiřují problémy s pohybovým aparátem. Až 40% dětí v 6 letech má problémy s držením těla. Ve spolupráci fyzioterapeutů, pedagogů a maminek vytváříme hravé cvičení pro nejmenší děti, které má za cíl působit preventivně a co nejvíce se pozdějším problémům s držením těla vyvarovat. Během lekcí děti budou děti přirozeně a hravě posilovat tam, kde je třeba - u dětí zdravých působí cvičení jako prevence, u dětí s již vyskytnutým problémem pomáhá cvičení nápravně. Vše hravě a zdravě :)
Náš projekt si klade za cíl posílit zdraví dětí a mládeže v komunitě prostřednictvím sportu a aktivního životního stylu. V dnešní době, kdy se stále více mladých lidí uchyluje k sedavému způsobu života, je nezbytné vybudovat kulturu zdraví a pohybu. Projekt se zaměřuje na děti v našem dětském domově, kde se budeme snažit vytvořit pozitivní prostředí, které je povzbudí k pravidelnému sportování a fyzické aktivitě. Realizací různorodých sportovních aktivit a vzdělávacích workshopů se budeme snažit dětem ukázat, jak důležitý je pohyb pro jejich zdraví, duševní pohodu a celkový rozvoj.
Dejme dětem s postižením zraku lepší start do života. Přijedeme za nimi až domů. Poskytneme jim odbornou péči od prvních týdnů života, která jim pomůže kompenzovat jejich hendikep a rozvinout co nejlépe jejich dovednosti. Zvýšíme tím jejich šanci na co nejsamostatnější život v dospělosti bez závislosti na pomoci ostatních. Podpořte včasnou pomoc, která dokáže změnit životy dětí s postižením zraku k lepšímu.
Pro děti z pěstounských rodin je aktivně strávený čas mimo domácí prostředí s možností navazování nových kamarádství velkým přínosem. Naším cílem je zajistit těmto dětem kvalitní program po dobu, kdy se pěstouni ze Zlínského kraje budou vzdělávat v rámci víkendu na hotelu Jelenovská. 3denní program pro děti zajistí Rodinné centrum Kaštánek z Valašských Klobouk. Program je šitý na míru dětem s individuálními potřebami, zahrnuje hry v herně i venku pro jejich rozvoj, podporu duševního zdraví i zábavu.
Pohybový vývoj člověka je důležité sledovat a podporovat již od narození. Začíná fází reflexního pohybu, která vyhasíná do jednoho roku. Na něj navazuje Rudimentální období, které trvá od 1-3 let a obsahuje základní zvládnutí pohybových schopností dítěte, které jsou vrozené. V tomto období se zaměřujeme a rozvíjíme manipulaci, plazení, stabilitu, homolaterální a kontralaterální vzory. Od 3 let probíhá období fundamentální tzn. vědomé. Pracujeme již s dovednostmi, kterých může být nespočet. Děti pohyb milují a rády si hrají. Tento projekt zahrnuje mtororickou poradnu a cvičení dětí MŠ aZŠ.
V případě, že se Vašemu dítěti (teenagerovi) stane úraz, dlouhodobě se léčí, bojuje s vážnou nemocí a zůstane v péči osob blízkých, tak je mu umožněno tento čas prožít ve svém domácím prostředí ve větším pohodlí.
Náš projekt spojuje podporu zdravého životního stylu a sebeřízeného vzdělávání dětí v rámci svobodné školy. Učíme děti zdravému stravování, pohybu a prevenci nemocí, zatímco jim poskytujeme prostor pro rozvoj jejich vlastních zájmů a talentů. Prostřednictvím praktických kurzů a workshopů podporujeme zdravé návyky a rovněž rozvíjíme komunitu svobodného vzdělávání. Podpořte nás a pomozte vytvořit prostředí, kde se děti učí nejen o zdraví, ale i o svobodě a odpovědnosti. Hlasujte pro náš projekt v obchodech Tesco!
Pomozte nám přetvořit hřiště na Ryzáčku na místo, které ožije energií celé komunity! Tento projekt modernizace přinese novou workoutovou sestavu pro aktivní trénink, pohodlný zahradní set k odpočinku a čtyř-koš pro třídění odpadu, čímž podpoří zdravý životní styl i ekologické chování. Hřiště už nebude jen pro malé děti, ale nabídne prostor pro všechny – děti, dospívající i dospělé. Dejte svůj hlas tomuto projektu a pomozte vytvořit místo, kde se lidé všech generací budou rádi setkávat, cvičit i odpočívat!
Projekt propojuje ekologii, tradici a kreativitu. Děti a mládež se naučí stavět hliněnou pec, což je naučí využívat lokální materiály, spolupracovat a respektovat přírodu. Kurzy pečení v peci podporují zájem o udržitelný životní styl a zdravou výživu. Pec bude sloužit k pečení kváskového pečiva, pizzy nebo koláčů. Projekt vytváří prostor pro komunitní setkávání, kde účastníci všech věkových kategorií mohou sdílet zkušenosti o ekologii udržitelném způsobu. Podpořte náš projekt a pomozte rozvíjet ekologické povědomí u mladé generace!
Pozor, pozor! Přijíždí Cirkus Paciento! Začíná týdenní program plný zábavy, který je určen dětem, které čelí ztrátě rodiče, či sourozence. Zdravotní klauni s nimi pracují v průběhu celého týdne a během návštěv je učí novým dovednostem z oblasti kouzlení, žonglování a dalších cirkusových kousků. Pětidenní příprava vrcholí slavnostním vystoupením v kostýmech a opravdovém šapitó. Cirkus Paciento tak na týden vytrhne děti z jejich zármutku a vytváří prostředí, kde je opět dovoleno se smát a dovádět. Podpořte uspořádání Cirkusu Paciento pro děti z Mobilního hospicu Strom Života v Novém Jičíně.
Projekt Letní tábor: Restart mysli nabízí dětem z dětského domova možnost účastnit se tábora zaměřeného na podporu duševního zdraví. Děti se během pobytu naučí techniky zvládání stresu, zlepší své sociální dovednosti a zažijí radostné chvíle v přírodě. Tento projekt přinese dětem cenné zkušenosti, které jim pomohou posílit sebedůvěru a psychickou odolnost. Hlasováním pro tento projekt podpoříte děti, které si zaslouží nezapomenutelné zážitky a lepší budoucnost.
Podpořte náš projekt a pomozte mladým chovatelům stát se zodpovědnými parťáky svých mazlíčků. Díky našim přednáškám se naučí nejen správně pečovat o zvířata, ale také pochopí, proč je důležité vybírat si mazlíčky z ověřených zdrojů a nepodporovat množírny a nelegální chovy. Váš hlas podpoří lepší život zvířat a zajistí, že se vaše děti naučí přistupovat ke svým mazlíčkům s opravdovou zodpovědností.
Kdo si hraje a sportuje, nezlobí. Pomozte nám rozhýbat děti a mládež v našich službách pro sociálně znevýhodněné. Nákupem sportovního vybavení podpoříme jejich vztah ke sportu, zdravému chování a smysluplnému trávení volného času. Chceme jim ukázat, že svět a životní příležitosti jsou daleko pestřejší než se může zdát a sport je báječným způsobem, jak zažít pocit úspěchu, seznámit se s novými lidmi a zkusit něco nového, co by je mohlo bavit. Věříme, že každý má mít šanci začít nový a lepší život.
Pomozte nám vytvořit 5 relaxačních koutků, ve kterých by mohli žáci Základní školy Na Pohoří trávit přestávky, ale i čas před vyučováním. Koutky vzniknou v pavilónech pro 1. i 2. stupeň. Nabídnou klidné a bezpečné prostředí, ve kterém se budou moci děti potkávat, bavit se, odpočívat, ale i číst. Budou sloužit také jako místo setkání s pedagogy. Žáci si jejich podobu navrhnou sami a také se zapojí do jejich vybudování a vybavení. Přispějí k vnitřní proměně školy a jejímu dalšímu zútulnění.
Cílem projektu „Škola v pohybu" je podpora a rozvoj zdravého životního stylu u žáků mladšího školního věku. Pořídíme dětem nové atraktivní sportovní pomůcky, abychom podpořili výchovu k pohybu napříč předměty výuky a aktivity ve školní družině, včetně jejich využití při pravidelných akcích pro rodinu i širší veřejnost.
Cílem projektu je zakoupení preventivních pomůcek určených k eliminaci rizikového chování dětí a mladých dospělých a zároveň uskutečnění preventivních přednášek. V rámci přednášek je vždy zajímavější, když jsou k dispozici „pomůcky“ k dané problematice a přednášky jsou vedeny tzv. zážitkovou formou. Pomůcky mohou pomoci rozvézt rozhovor s daným tématem, o kterém by se jedinec s pracovníky třeba ani sám bavit nezačal.
Podpořte děti, které nemohou prožívat své dětství tak bezstarostně jako ostatní. Vyrůstají v problémových rodinách a často trpí depresemi, úzkostmi, poruchami příjmu potravy, nočními děsy a strachy, nebo se stávají obětmi šikany. Mají také výukové a výchovné problémy, problémy se sebepřijetím a sebevědomím. Někteří se sebepoškozují, nebo mají myšlenky na sebevraždu. V krizovém centru ve Svitavách těmto dětem pomáháme. Pomozte nám zlepšit jejich životy.
V rámci našeho projektu chceme ve Vyškově připravit tělocvičnu pro cvičení rodičů s dětmi. Naším cílem je podpořit pohybovou gramotnost u dětí, vybudovat u nich kladný vztah k pohybu a sportu a vytvořit správné pohybové návyky již v nejranějším věku. Rodičům ukážeme, jaké pohybové aktivity mohou s dětmi dělat a jak u nich podpořit rozvoj hrubé motoriky. Prostředkem, jak toho dosáhnout, je nové a zajímavé materiálové vybavení tělocvičny, které bude lákat děti k pohybu. Ten dnešním dětem chybí. Věříme ale, že cíleným nácvikem lze vybudovat to, co dříve vznikalo přirozeně v rámci dětských her.
Projekt Náruč podpory, zaměřený na podporu duševního zdraví dětí a mládeže, vnímáme jako mimořádně důležitý, protože mladí lidé dnes čelí rostoucím výzvám, které mohou negativně ovlivnit jejich duševní pohodu. Chceme vytvořit bezpečný prostor pro děti a mladé lidi, kde se mohou svobodně vyjadřovat, hledat pomoc a tím předejít závažnějším problémům v dospělosti. Vaše hlasy nám pomohou získat prostředky na částečné pokrytí mzdy psychologa/psychoterapeuta a zajistit tak lepší dostupnost psychoterapeutické péče pro děti na Vyškovsku.
Tradice jsou kořeny, na kterých vyrůstá silná a soudržná společnost. Již několik let předáváme lidové tradice předškolním i školním dětem prostřednictvím přípravy jejich vystoupení při hodových slavnostech naší obce. Jejich zájem neustále roste, ale omezený počet dětských krojů nám neumožňuje všechny zájemce uspokojit. Jsme přesvědčeni, že pokud udržíme zájem těchto dětí, budou to jednou ony, kdo budou naše tradice předávat dalším generacím. Věříme, že máme co nabídnout, ale potřebujeme vaši podporu. Děkujeme, že nám pomáháte!
I děti s postižením zraku mohou plnohodnotně poznávat svět kolem sebe. Zrak se vyvíjí od narození, a proto je důležité stimulovat ho i u dětí s těžším zrakovým postižením. Naučíme je získávat informace i jinými smysly a podpoříme jejich rozvoj. Pomůžeme rodičům zvládnout náročnou situaci a poskytneme jim odborné vedení. Ranou péči poskytujeme rodinám v Jihočeském kraji již 30 let a děkujeme, že nám pomáháte pomáhat.
Projekt podpoří během víkendového pobytu 5 rodin dětí a mladých dospělých s Aspergerovým syndromem na cestě k osamostatnění v dalším životě. Zatímco rodiče budou pracovat na terapeutických skupinách se svými obavami a emocemi, děti budou s asistenty zlepšovat konkrétní dovednosti, které potřebují v běžném životě. Z pobytu rodin odjede 5 rodin, které se pokusí nechat své děti "zvládnout to samy" a zároveň 5 dětí, které se běžného života nebojí a mají dostatek dovedností na to, aby v něm zvládly samostatně fungovat.
Program Zdravotních klaunů probíhá na dětské ambulanci v Nemocnici České Budějovice a klade si za cíl snížit stresovou zátěž rodičů, dětí i nemocničního personálu. Děti s rodiči čekají na odborná vyšetření, atmosféra v čekárně je naplněná strachem a obavami. Ale jen do chvíle než mezi ně vstoupí Zdravotní klauni. Čekárna se postupně mění v taneční parket nebo hřiště, obavy jsou rozptýleny, strach se vytratil. Úkol Zdravotních klaunů je splněn, děti se již příště nebudou obávat jít do nemocnice , možná se budu i těšit a budou zvědavé, zda tam bude ten jejich Zdravotní klaun.
Náš projekt se zaměřuje na vytvoření bezpečného a inspirativního prostoru , kde děti z dětského domova mohou společně trávit svůj volný čas. Rádi bychom vybudovali zahradní posezení s ohništěm přímo v prostorách dětského domova, které bude sloužit jako místo setkávání, sdílení příběhů a užívání přírody. Tento prostor se stane symbolem domova, přátelství a důvěry. Věříme, že společné chvíle u ohně pomohou dětem rozvíjet sociální dovednosti včetně mezigeneračního propojování. Podpořte prosím projekt, který změní obyčejný kus zahrady v neobyčejný prostor plný smíchu a radosti.
Cílem projektu je, aby se děti a dospívající na spektru poruch autismu mohli během letních prázdnin setkávat a podnikat spolu výlety a sportovní aktivity, které by pro ně byly jinak jen velmi těžko dostupné (z povahy jejich jinakosti a chování náročného na péči). Nabídnout dětem prostor pro společné sdílení zážitků a zkušeností. Vytvořit podmínky pro rozvoj jejich osobního potenciálu, kreativity a zájmů. Dát dětem možnost navštívit místa, kam by si je rodiče sami třeba netroufli vzít a zároveň dát čas pro odpočinek pečujícím rodičům. Podpořením pomůžete dětem s PAS strávit krásné letní dny.
Zdravotní klauni pravidelně navštěvují děti ležící v 66 nemocnicích po celé České republice. Vnášejí na nemocniční oddělení radost a smích, protože právě ty jsou důležité pro zlepšení psychického i celkového zdravotního stavu pacientů. Zdravotní klauni přijdou a už na chodbě je cítit změnu, kterou vnímavý člověk okamžitě zaznamená. Děti se začnou smát, ještě než klauni cokoliv udělají , smějí se a pak se i těší na další návštěvu. Zdravotní klauni přinášejí na oddělení úplně jinou atmosféru, úplně jinou dimenzi! Podpořte i vy přítomnost Zdravotních klaunů v Krajské nemocnici Tomáše Bati.
Víme, že někteří lidé to mají v životě těžší již od útlého dětství. To může vést k celé řadě sociálních problémů - lidé nevědí, jak hospodařit s penězi, jak se připravit na vzdělávání či volbu povolání, nemají zdravé návyky a mnoho dalšího. Důvodů, proč takové situace nastávají, je nespočet. Naší úlohou je podporovat tyto rodiny v řešení nepříznivé sociální situace. Docházíme do domácností, kde podporujeme děti v jejich rozvoji a vzdělávání a pracujeme s rodiči na zajištění rodiny. Protože věříme, že podpora je klíčem k samostatnosti.
Program NOS! je určený dětem čekajícím na naplánovaný chirurgický zákrok ve FN Ostrava - Poruba. Mnoho desítek operovaných dětí bude lépe spolupracovat se zdravotnickým personálem, Zdravotní klaun odbourá jejich strach, uklidní i rodiče, pozitivně naladí a především pomůže dítěti k návratu do běžného života. Děti následně mnohem lépe spolupracují v průběhu své rehabilitace, protože se lékařů díky Zdravotnímu klaunovi již nebojí a aktivně spolupracují na svém uzdravení. Zdravotní klauni potěší děti, uleví od stresu jejich rodičům, a nalévají novou energii také sestřičkám a lékařům.
Kačenka se narodila s vážným zrakovým postižením. Nikdo to nečekal, pro celou rodinu to byl velký šok. Začátky byly nesmírně náročné, rodiče prožívali velké obavy a nejistotu, jak novou situaci zvládnou, nevěděli, co mohou oni sami dělat. Situaci jim může ulehčit raná péče: pravidelná odborná podpora probíhá přímo doma. Cílem je podpořit celou rodinu tak, aby těžké začátky zvládli. Váš hlas pomůže Kačence i dalším rodinám v podobné situaci. Děkujeme!
Salesiánské středisko volného času nabízí dětem a mládeži celoroční zájmovou činnost, jako je doučování, kroužky, o prázdninách pobytové a příměstské tábory. Podporuje děti a mladé lidi, kteří to v životě nemají snadné, žijí pouze s jedním rodičem nebo rodina nemá dostatečné příjmy k zajištění všech potřeb. Tábory realizujeme již řadu let a díky dárcům je můžeme nabízet za dostupnou cenu. Může to být právě Vaše podpora, která zajistí radost a zážitky dětem, které nikdy nevycestovaly dál než za hranici svého sídliště.
Dodejme naději dětem, které mají mámu nebo tátu ve vězení! Andělský klub je určen dětem vězňů, které kvůli chybám svých rodičů zažívají posměch od svých vrstevníků a trpí společenským odsouzením. Často žijí v chudobě, bez dostatku lásky a péče. Andělský klub je pro ně majákem naděje. Nabízí jim bezpečné útočiště, kde mohou zapomenout na svá trápení a bez obav sdílet své pocity. Mohou se tu smát, hrát si a učit se. Je tu zábava, přijetí, pomoc. Vyškolení a zkušení vedoucí. A také kamarádi se stejnou životní zkušeností.
Projekt se zaměřuje na realizaci specializovaného tábora pro 10 dětí s poruchou autistického spektra (PAS). Tábor představuje unikátní kombinaci terapeutických, vzdělávacích a volnočasových aktivit, které jsou přizpůsobeny specifickým potřebám dětí s PAS. Hlavním cílem projektu je podpora rozvoje sociálních dovedností, komunikace a samostatnosti dětí s PAS v bezpečném a strukturovaném prostředí. Současně projekt poskytuje nezbytné odlehčení pečujícím rodinám. Projekt reaguje na nedostatek specializovaných táborových programů pro děti s PAS a přispívá k jejich sociálnímu začlenění.
Nadace rozvoje občanské společnosti - odborný garant programu grantytesco@nros.cz
tel.: +420 602 526 600